ANLAMLI ETKİNLİK

Videoyu Aç ANLAMLI ETKİNLİK
A
a

Eskişehir Gordion Rotary Kulübü tarafından anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Hanımeli Sokağa açılan ikinci el pazarında satılan ürünlerden elde edilen gelir Kelebek hastası çocuklara bağışlandı.

Eskişehir Gordion Rotary Kulübü üyeleri iş birliği ile toplanan ikinci el eşyalar Hanımeli Sokakta satışa sunuldu. Satıştan elde edilen gelir Kelebek Çocuklar Projesine aktarıldı.
İLK KEZ YAPILDI
Etkinlik hakkında bilgi veren Eskişehir Gordion Rotary Kulübü Dönem Başkanı Seda Altın, ikinci el pazar etkinliğinin ilk kez gerçekleştirdiklerini söyledi. Altın, “Kelebek hastası olan çocuklarımız için bu etkinliği düzenliyoruz. Şimdiye kadar da bayağı yoğun ilgi gördü. Umarım daha güzel şeyler de yapacağız” dedi. Rotary 2430’uncu bölge Eskişehir koordinatörlüğü olarak bu etkinliği gerçekleştirdiklerini dile getiren Altın, “Ama diğer gruplar da destek oldu. 25 stant 7 askımız var. 35 kişilik bir ekibiz. İçerde kadın, erkek, çocuk, kıyafet, ayakkabı, oyuncak var. İkinci el ama etiketli olan da var. Her yıl mutlaka bir kez yapacağız. Etkinlik bugün 23.00’a kadar sürecek” ifadelerini kullandı.
DESTEK VERDİK
Açılan ikinci el pazarını ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise bir süre önce Gordion Rotary Kulübü üyeleriyle görüştüğünü ve kendilerinin böyle bir proje sunduklarını anlattı. Ataç, “Genelde biz sivil toplum kuruluşlarıyla proje yapmayı çok seviyoruz. Kelebek çocuklara destek verelim dediler. Burada güzel bir kalabalık var. Neticede buradaki gelir de kelebek çocuklara aktarılacak. Bir farkındalık yaratmak o kadar güzel ki önemli bir proje olduğu için biz de destek verdik” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi