Aşı önceliği İstiyoruz

Videoyu Aç Aşı önceliği İstiyoruz
A
a

Belediyelerin temizlik biriminde çalışan işçiler, koronavirüsten korunmak için aşı önceliği istedi. Sürekli mikropla iç içe olduklarını söyleyen işçiler, “Yerlerden maskeleri, eldivenleri topluyoruz.Sağlıklı kalıp halka yardım edebilmek için aşı önceliği istiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs salgın süreci devam ediyor. Bu süreçteriskli olarak belirlenen bazı meslek gruplarına aşı önceliği verildi. Fakat belediyelerin temizlik biriminde çalışan işçilere, aşı önceliği tanınmadı. Kendilerinin de halk sağlığı ile doğrudan bağlantılı bir iş yaptığını söyleyen temizlik işçileri, “Her türlü atıkla temas ediyoruz. Yerlerde maskeler, eldivenler oluyor. Biz onları temizliyoruz. Bize de öncelik tanınmasını istiyoruz” diye konuştu.
Sermin Tınmaz
“Biz devletimizden aşı önceliği bekliyoruz. Çünkü biz 400 kişilik bir ekibiz. Sürekli yasaklarda bile çalışıyoruz. Çünkü temizliğin sürekli olması gerekiyor. Sürekli insanların içindeyiz. Yerlerden maskeleri, eldivenleri topluyoruz. İnsanlar yerlere tükürüyor. Bunları temizliyoruz. Çöp tenekelerini değiştiriyoruz. Sürekli mikropla iç içeyiz. Halk sağlığıyla ilgili bizim işimiz. Sağlıklı kalıp halka yardım edebilmek için aşı önceliği istiyoruz.”
Naime Fendoğulu
“Aşı önceliği istiyoruz. 400 kişilik bir ekibiz ve farklı yerlerde çalışıyoruz. 7/24 hizmet veriyoruz vardiyalı şekilde. Bizden önce birçok birime verildi. Aynı şekilde bizde Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanlığı’ndan aşı önceliği istiyoruz. Her türlü atıkla temas ediyoruz. Yerlerde maskeler, eldivenler oluyor. Biz onları temizliyoruz. Bize de öncelik tanınmasını istiyoruz. Bize de sıra gelir diye düşündük ama hala gelmedi.”
Zeynep Topkaya
“İşimiz gereği esas risk altında olan bizleriz. Çöpleri topluyoruz. Bize de aşı önceliği verilmeli. Genelde maske, eldiven topluyoruz artık. İzmarit dışında maske, eldiven toplar olduk. Bundan da rahatsızız. Vatandaşların da biraz duyarlı olmasını bekliyoruz. Maskelerini yerlere atmasınlar. Bir an önce aşı önceliği verilmesini istiyoruz bizler.”
Neriman Akkaya
“Biz temizlik görevlisi olarak aşı önceliği verilmesini istiyoruz bize. Maske eldiven topluyoruz sürekli. Aşırı derecede maske, eldiven oluyor yerlerde. Vatandaşlar bunu yere değil de çöp kovalarının içine atsın lütfen. Biz de aşı olmak istiyoruz. Evde yaşlılarımız, çocuklarımız var. Dışarda her türlü atığı temizliyoruz. Ailelerimize, bizden hastalık bulaşacak diye korkuyoruz. Devletimiz bize de aşı önceliği tanısın.”MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi