Balkan Göçmenleri Derneği’Nden Kazım Kurt’A Teşekkür Ziyareti

Videoyu Aç Balkan Göçmenleri Derneği’Nden Kazım Kurt’A Teşekkür Ziyareti
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Balkan Göçmenleri Derneği İle Buluştu.

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Balkan Göçmenleri Derneği ile buluştu.
Balkan Göçmenleri Derneği, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete Balkan Göçmenleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt, bir süre konukları ile sohbet etti.
Başkan Kurt’a Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Balkan Gecesi’nde yaptığı ev sahipliği için teşekkür eden Balkan Göçmenleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, muhacir dernekleri ile birlikte özlem dolu bir gece geçirdiklerini söyledi. Bu gecenin bir araya gelmelerine vesile olduğunu belirten Yönetim Kurulu üyeleri, “Bu gece Eskişehir’de bulunan muhacir dernekleri ile bir araya geldik. Folklor gösterileri yapıldı, şiirler okundu, türkülerimiz seslendirildi. Çok güzel bir gece idi, katkılarınız ve ev sahipliğiniz için teşekkür ederiz” dedi.
Balkan Göçmenleri Derneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kazım Kurt, Eskişehir’de çok sayıda Balkan göçmeninin yaşadığını söyledi. Eskişehir’in Türkiye’nin küçük bir kesiti olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Hepimiz bu güzel mozaiğin farklı renkleri olan birer parçasıyız. Yıllarca barış içinde yaşadık. Bu kardeşlik ortamının devam etmesi için de Odunpazarı Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Balkan Göçmenleri Derneği ve diğer muhacir dernekleri ile bir arada uyum içinde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi