Başkan Büyükerşen’e bir ödül daha

Videoyu Aç Başkan Büyükerşen’e bir ödül daha
A
a

1996 yılından itibaren İstanbul İncirli Lions Kulübü tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve fikirlerini yaşatmak adına verilen Atatürkçü Düşünce Hizmet Ödülü, bu yıl Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Pandemi sebebiyle zoom üzerinden gerçekleştirilen ödül törenine Lions Kulübü Konsey Başkanı Aysan Şakar, Genel Yönetmen Sibel Güllü, İncirliLions Kulübü Başkanı Fahrettin Kazak ve kulüp üyeleri katıldı. Onur Konuğu olarak törene davet edilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Pro. Dr. Yılmaz Büyükerşen, hayatı boyunca yaptığı çalışmalarla Atatürkçü Düşünce Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.
Törende konuşan İncirli Lions Kulübü Başkanı Fahrettin Kazak, “İlk ödülümüzü 1996 yılında değerli hocamız Türkan Saylan’a vererek başlattığımız Atatürkçü Düşünce Hizmet Ödülü geleneğini, Atatürk sevdalısı, hayatını ve eserlerini Atatürk ilkelerine adamış büyüklerimize vererek bu günlere geldik. Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in dediği gibi Atatürk’e, onun ilkelerine ve cumhuriyete borcumuz var. Bizler Atatürk sevdalıları olarak, bu yıl Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü’nü değerli hocam Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e vermenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
Kendisini Atatürkçü Hizmet Ödülü’ne layık gördükleri için İncirli Lion Kulübü’ne teşekkür eden Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Lions Kulüplerinin Atatürkçü düşünceyi yaşatma gayretleri her türlü takdirin üzerinde. Sizlerin huzurunda bizlere bu güzel cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu güzel ödül çocuklarıma miras bıraka bileceğim en güzel ödüllerden. Bugüne kadar aramızdan ayrılan Atatürkçü dostlarımızı sevgi ile anıyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ü yeni nesillere aktarmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi