Başkan Tosun, Kütahya’Nın Meselelerini Bakan Albayrak’A İletti

Videoyu Aç Başkan Tosun, Kütahya’Nın Meselelerini Bakan Albayrak’A İletti
A
a

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (Müsiad) Kütahya Şube Başkanı İsmail Tosun, İstanbul'da Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Da Katıldığı Değerlendirme Toplantısına Katıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya Şube Başkanı İsmail Tosun, MÜSİAD İstanbul Genel Merkezi’nde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da katıldığı ’2019 yılının değerlendirilmesi ve 2020’den beklentiler’ konulu toplantıya katıldı.
Tosun, toplantıda söz alarak, kamu ihalelerinde ihaleye kazanan firmadan geriye dönük ’borcu yoktur’ belgesi istenmemesini, iş sağlığı ve güvenliğinde KDV oranının yüzde 1’e indirilmesini, Kütahya’ya bor organize sanayi bölgesi ve bor karbür fabrikasının kurulması gibi konuları dile getirdi.
Tosun’un sorularını cevaplandıran Bakan Albayrak, "Kütahyalılar’a selamımı söyleyin. Kütahyalılar’ın bor karbür fabrikası için 2 yıl daha sabretmelerini istiyorum. Bor karbürün en büyüğünü Kütahya’ya yapacağız.Diğer 3 konuyla alakalı da çalışma başlatılması için arkadaşlarıma talimat veriyorum. Koordineli bir şekilde bu hususlarda çalışalım" dedi.
Tosun, Bakan Albayrak’a Kütahya’ya gösterdiği yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi