BAYRAMDAN UMUT YOK!

Videoyu Aç BAYRAMDAN UMUT YOK!
A
a

Koronavirüs nedeniyle esnafın işleri durgunlaştı. Çocukların da dışarı çıkmasıyla Hamamyolu’nda yoğunluk olduğunu ama alışverişin olmadığını anlatan esnaf, “Bu yıl bayramdan umudumuz, beklentimiz yok. Bu sene böyle gider” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını toplumun tüm kesimini etkiledi. Sağlıkla birlikte ekonomik anlamda da yaşanan problemler, esnaf için her geçen gün daha da zor bir süreç olmaya başladı. Dükkânlarını döndürecek kadar satış yapamadıklarını dile getiren esnaf, bütün ödemelerinin aksadığını, geçim sıkıntısı yaşadıklarını ifade etti.
SİNAN DEMİRÖZ
“İşler orta şekerli. Normal. Bundan sonra daha iyi olur inşallah. Kalabalık var ama çok iş yok. Bayramdan yana çok beklentimiz de yok. İnsanlar dışarda bugün ama daha çok geziyorlar öyle alışveriş yapan yok pek. Pandemi bitene kadar para kazanmak esnaf için çok zor.”
BEKİR YILMAZ
“İşlerimiz çok durgun. Bayram yaklaşıyor diye umudum yok bu sene. Bu sene böyle gider. İnsanlar korkuyor. Eskisi gibi davranamayacak. Eski işleri beklemiyorum. Vatandaşta da zor durumda olan da var olmayan da. Çocuklar dışarı çıktı diye bir kalabalık var ama geziyorlar sadece.”
YUSUF ÖYMEN
İşler iyi gitmiyor. Bayram yoğunluğu zaten yaşayamayacağız. Belki bayram sonrası bir şeyler olur. Bugün de insanlar sokağa çıktı ama bir şey olmaz. Esnaf olarak bir beklentimiz, umudumuz yok bayramdan. İnsanlar harcamasını gıdaya yapıyor. Esnafın işi kesildi. Beklentimiz de yok.”
HAKAN TEKKANAT
İşler çok durgundu. Hamamyolu’nun da girişi çıkışı kontrollüydü o da durgunlaştırdı. Bayramdan bir beklentimiz yok. İnsanlar çıkamayacaklar zaten. Bayramdan sonra pandemi biterse belki. Ödemeler aksadı, vergilerimiz, işletmenin giderleri derken bunları çıkartamayınca zorlanıyorsunuz.” 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi