Bilecik’te sel felaketi: 4 araç toprağa gömüldü

Videoyu Aç  Bilecik’te sel felaketi: 4 araç toprağa gömüldü
A
a

Bilecik’te yaşanan aşırı yağmur yağış sonrası birçok evi ve iş yerini su basarken, oluşan selden dolayı sürüklen 4 araçta maddi hasar meydana geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Araçların yanına gelerek incelemelerde bulunan Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Vatandaşlarımızın yandayız, onların yaralarını sarmak için buradayız. Mağduriyet varsa da üzerimize düşen ne varsa yapacağız.” şeklinde konuştu. 
Dün akşam saat 10.00’da başlayan yağmur yağışı Bilecik’te sele neden oldu. Yaşanan yağış sebebiyle birçok ev ne iş yerini su bastı. Diğer yandan Bilecik merkez Gazipaşa Mahallesi Futbol Sokak üzerinde oluşan selden dolayı sürüklenen 4 araç ise suların getirdiği çakıl ve kumların içine battı. Araçlar, belediye ekiplerinin çalışması sonucunda bulundukları yerden iş makineleri yardımı aracılığı ile kurtarıldı.
“ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM YAŞADIK”
Batan araçların bulunduğu bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı şu şekilde konuştu: “Çok üzücü bir durum yaşadık bu akşam. Aşırı bir yağış sonucu altyapı için serdiğimiz malzeme de doğal olarak kaymalar oluştu. Bu durum için bütün mağdur olan vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. Ekiplerimiz hemen seferber oldu ve çok hızlı müdahale etmeye başladılar. Şu anda da mağduriyetler gideriliyor. Bildiğiniz gibi bu bir doğal afet. Ama elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Vatandaşlarımızın yandayız, onların yaralarını sarmak için buradayız. Mağduriyet varsa da üzerimize düşen ne varsa yapacağız.” 
“YAKLAŞMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ”
Aracı maddi hasar gören Recai Liman isimli vatandaş ise şunları aktardı:
“Ben bu akşam zaten hemen çekeceğim diye bıraktım eve çıktım, o arada yağmur başladı. İnip arabanın yanına geldik, yaklaşmak mümkün değildi. Zaten aşırı derecede sel vardı. Hani bize de zararı olmasın diye biraz bekledik ama dineceği de yoktu. Bu arada işte Diğer 3 tane araçta benim aracımda bu şekilde mağdur kaldı.”
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir