Bir Günde Rahatladık

Videoyu Aç Bir Günde Rahatladık
A
a

Eskişehir’de artan vaka sayıları nedeniyle tekrar kısıtlamaların gelmesi gündemde. Kurallara uyulmazsa Eskişehir’in haritada kırmızı olacağını söyleyen vatandaşlar, “Eskişehirliler bir günde hemen rahatladı. Geçen hafta her yer hınca hınç doluydu. Özellikle gençler kurallara uymuyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hafta sonu koronavirüs haritasını paylaştı. 15 gün önceye kadar yüzbinde 35 civarlarında vaka sayısı görülen Eskişehir önce yüzbinde 43’e son olarak da yüz binde 48’e yükseldi. Kurallara uyulmadığı taktirde haritada kırmızıya dönüleceğine dikkat çeken Eskişehirliler, tekrar kısıtlama gelmesini istemediklerini, kurallar konusunda herkesin hassas olması gerektiğini ifade etti.

HİLAL ŞAHİN

“Etrafta gördüğüm kadarıyla sosyal mesafe korunmuyor. Maske kaçak göçek de olsa aralarda herkesin çıkardığı dönemler oluyor. Vakaların artacağını tahmin ediyorum. Ama Eskişehir’in kapanmasını istemem. Özgürlüğümüzün devam etmesi ve sağlığımız için en önemlisi çocukların okula devam edebilmesi için mesafeye uyarsak iyi olur. Yaşadığım bölgeye bakınca insanlar gruplar halinde mesafeye dikkat etmeden gezmeye devam ediyor.”

ERDAL CANKILIÇ

“Tedbirlerimizi almamız lazım. Almazsak sarıdan kırmızıya çıkar kısıtlama gelir. Zaten bütün kabahati 65 yaş üstüne bıraktılar. Bir şey oldu mu 65 yaş içeri. Bir senedir ben içerdeyim. Ne yapacağımı şaşırdım. Buna çare bulsınlar. Herkes de tedbirini alsın.  Kapanmasını istemem artık. Ama millet de biraz serbestlik bulunca hura diye çıkıyor, maskeler kollarda. Biraz rahatladık. Kurallara uyan da var uymayan da var. Bak İzmir, İstanbul ne oldu. Eskişehir de aynı olacak. Dikkat etmezseK kırmızı olacağız.”


CEMAL KAYAR

“Salgının önüne geçilmesi için toplum bilinci gerekiyor önce. Tüm bireyler önce kendilerini sonra etrafındaki insanları düşünmeli. Bir an önce bu işten kurutulmak lazım. Esnaf, herkes zor durumda. Hereks üzerine düşen görevi yapmalı. 14 gün kapanma olmalı bence. Bu gidişle de zor. Türkiye ekonomisi dayanmaz. Eskişehirliler bir günde hemen rahatladı. Geçen hafta her yer hınca hınç doluydu. Özellikle gençler kurallara uymuyor. Gençler biraz rahat.”

ALADDİN İÇLİ

“Aman vakalar artmasın. Hiç hoş bir şey değil. Biz sarı tabloyu görünce sevinmiştik. Duyunca üzüldüm. İnsanların kendilerini kollaması lazım. Çok kalabalık. Bilhassa da kafeler filan açıldı. Bu yüzde 50 kapasite kuralına uymayan yerler var. Bakın şöyle kalabalığa yüzde 50, kurala uymuyor. Öğleden sonra kalabalık oluyor, yakın temas oluyor. Yasaklar gelsin istemem ama önlem alınması için şart belki de. Bu da insanlarımızdan kaynaklı. İnsanlarımız kurallara uymazsa kırmızı da gelir siyah da gelir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi