BİR KEZ DAHA VURUN ABALIYA

Videoyu Aç BİR KEZ DAHA VURUN ABALIYA
A
a

Sağlık Emekçileri Sendikası Şube Başkanı Birtürk Özkavak, salgınla mücadelede yapılan yanlışlıklar ve yetersiz tedbirler nedeniyle Covid-19’un hayatı alt üst etmeye devam ettiğini vurguladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Başkan Özkavak, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde ilan edilen tedbirlerden biri olan mesai saati düzenlemesinde birkaç kurumla beraber sağlık kurum ve kuruluşlarının kapsam dışı bırakılmasına tepki gösterdi. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararlarıyla kamuda çalışma saatlerinin 10:00-16:00 arasına alındığını vurgulayan Başkan Özkavak, “Birkaç kurumla beraber sağlık kurum ve kuruluşları bunun dışında bırakılmıştır. Bu kararla beraber zaten son derece ağır koşullarda, moralsiz ve yorgun olarak çalışan sağlık emekçileri için adeta bir kez daha “vurun abalıya” denmiştir. Öteden berri söylediğimiz gibi pandeminin yükü en başından beri sağlık emekçilerinin sırtına bırakılmış durumdadır” dedi.
MESAİ SAATİ SAYILMALI
En yüksek bulaş ve ölüm oranının sağlık emekçileri arasında görüldüğünü kaydeden Özkavak, “Bütün bu düzenlemeler yapılırken sağlık emekçisinin en temel insan hakları olan yaşama hakkı ve dinlenme hakkı yok sayılmakta, sahadaki personel eksikliği bu duruma gerekçe gösterilmektedir. Bu gerekçelerle sağlık emekçilerinin çalışma saatlerinin kısaltılmamasını ve dönüşümlü çalışmaya geçilmemesini kabul edilemez buluyoruz. Şunu unutmayalım; sağlık emekçilerinin sağlığı toplumun sağlığı için bir ön koşuldur. Bu kapsamda son genelgeye ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına göre mağdur durumda kalan sağlık emekçilerinin çalışmaları fazla mesai sayılarak ücretlendirilmeli veya izin vererek telafi edilmesi cihetine gidilmelidir” şeklinde konuştu.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi