BİR SENE GERİLEDİK

Videoyu Aç BİR SENE GERİLEDİK
A
a

Normalleşme sürecinin başlamış olmasına rağmen işlerinde eskisi gibi hareketlilik olmadığını söyleyen Hamamyolu esnaflarından Serdar Çoban, “Normalleşme işleri normalleştirmedi çünkü insanlarda para yok. 2020 böyle biter. Mart ayından itibaren esnaf olarak bir sene geriledik” dedi.

1 Haziran itibariyle başlayan kademeli normalleşme süreciyle birlikte şehrin birçok noktasında hareketlilik başladı. Hamamyolu esnafı ise normalleşme sürecinden olumlu olarak dönüt alamadı. Normalleşme sürecinin başladığını fakat işlerin hala normalleşmediğini anlatan esnaf, bir yıl, iki yıl geriye gittiklerini ve önünü göremediklerini belirtti.
İŞLER NORMALLEŞMEDİ
GANİ KARAKAŞ: Henüz daha işlerimiz normalleşmedi. Yavaş yavaş kısıtlamalar kaktıkça, insanlar da rahatlığa kavuştukça işlerimiz biraz daha güzelleşecek. Havaların ısınmasıyla da beraber dondurma sektöründe canlılık başlayacak inşallah. Daha güzel olacak inşallah. 1 Haziran öncesinde kapattık hep. Vasat geçti. Çok kötüydü. Bütün esnaf böyleydi. İnsanlar sıkıldı eve havalar ısındıkça işler biraz açılacak inşallah. Düzelmesini dört gözle bekliyoruz.
İNSANLARDA PARA YOK
SERDAR ÇOBAN: İşlerimiz normalleşmedi. İnsanlar beş liraya dürüm bile yiyemiyor. Normalleşme işleri normalleştirmedi çünkü insanlarda para yok. Kiralarımızı çıkartamıyoruz. Küçük esnaf şu an çok sıkıntıda. Eğer bu yazı bu şekil geçirirsek kışın kapatmalar olabilir. 2020 böyle biter diye düşünüyorum. İşlerin açılacağını düşünmüyorum. Mart ayından itibaren esnaf olarak bir sene geriledik. Elimizdekini sattık. Kredi alamadık.
ESKİ İŞLER YOK
NURTEN SUER: İşlerimiz eskisi gibi değil. Eski işler yok. Normal seyirde gidiyor şu anda. Bir açıyoruz bir kapatıyoruz ilerde de ne olur bilmiyorum. 2 ay kapalıydı dükkânımız. Bizim dükkânımız kira değildi ama dükkânı kira olan esnafa çok sıkıntılı oldu. İnsanlar dışarı çıkıyor şu an ama korku var, insanlarda para yok. Herkes tedirgin. Biz de olduğu kadar çalışacağız eskisi gibi olmasa da. Kurban Bayramına doğru hareketlilik olur belki.
GÜNLÜK YAŞIYORUZ
MUSTAFA AKANSU: Yavaş yavaş işler başladı. Eski günlere dönmeye çalışıyoruz. İşler eskisi kadar olmasa da başladık, eskiye dönmeye çalışıyoruz. Bu günümüze şükür. Tam olarak normalleşmedik. Önümü göremiyorum. Çünkü ne olacağını bilmiyoruz. Eskiden istikrar vardı ama şimdi istikrar yok. Günlük yaşıyoruz bu yüzden. İşler eskisi gibi olmadığı için iki sene, üç sene geriye gittik. Dükkanımız kapalıydı 1.5 ay. Çok zor geçti. Günlük bir iki parça satış yaptık. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi