ÇALIŞMALAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Videoyu Aç ÇALIŞMALAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
A
a

Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası Başkanı Adnan Karamanlı, yeni sanayi sitesi için çalışmaların 2 ay sonra başlayacağını söyledi.


Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası Başkanı Karamanlı, küçük sanayi sitesinde bin 800, diğer sitede 3 bin dükkan olduğunu belirterek esnafın boş dükkan bulmakta zorlandığını söyledi.
DÜKKAN BULUNMUYOR
Dükkan açan ve kapatan esnaf olmadığını belirten Karamanlı, “Bizim sanayi çarşımızda bin 800 iş yeri var. Diğer yerle birlikte 3 bin yer var. Kanalizasyon yok çoğu yerde elektrik yok ama ciddi hava paraları başladı. Dükkanlar çok eski ama 50-60 bin lira hava parası isteniyor. 3 bin yeni sanayi sitemiz dolu bin 800 dükkan olan eski sanayimizde de yer yok. Esnaf dükkan bulamıyor” dedi.
ÖNÜMÜZ AÇILMIYOR
Yeni yapılacak yer için belediyelerin onay vermediğini ileri süren Karamanlı, “Belediyeler önümüzü açmıyor. Yeni sanayi siteleri açacağız. Tarlaları alıyoruz. Aldığımız yerin yüzde 45’ini devlete hibe ediyoruz. Heba ettiğimiz yerin kanalizasyonunu, yeşillendirmesini biz yapıyoruz ama belediyeler önümüzü açmıyor. Bin 100 civarı dükkan yaptırıyoruz 3 yıldır belediyeler onaylamıyor. Çevre ve şehircilik bakanlığı yapıyor. Yeni yer Teksan sanayinin devamına yapıyoruz. Mevcut sanayi sitelerinin devamı. Planlarımızı belediye yapmadı bakanlığa yaptırdık. Planlarımız yeni onaylandı 2-3 ay sonra çalışmalar başlayacak” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi