ÇALIŞTAY SONA ERDİ

Videoyu Aç ÇALIŞTAY SONA ERDİ
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin uluslararası 3 sanat etkinliğinden biri olan ve bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Sanat Çalıştayı, düzenlenen sergi ve kapanış töreni ile sona erdi.

Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın 10’uncusu, 1’i yabancı olmak üzere toplam 23 sanatçının katılımıyla 7–11 Ekim arasında Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalıştay süresince sanatçıların icra ettiği eserler ise Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu’nda görücüye çıktı. Törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Demokratik Sol Parti’nin (DSP) eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Engin Ataç, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcıları Fikriye Güven Zaptiye ve Melih Savaş, Sanat Çalıştayı Sanat Danışmanı Numan Arslan, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı.
YILDIZ GİBİ PARLIYOR
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü de, kültür ve sanata Eskişehir’de değer verildiğini anlatarak, şunları kaydetti: “Ülkemizde ne yazık ki kültür ve sanat yavaş yavaş yozlaşmaya başlarken Eskişehir, Türkiye’nin sanat ve kültür başkenti olarak özellikle de Anadolu içinde bir yıldız gibi parlıyor. Tabi bunda en önemli katkı belediyelerimizindir.”
SANATIN BAŞKENTİ
DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer ise, “Tepebaşı Belediye Başkanımız belediyeciliğin sadece kaldırım ve yol yapmak olmadığını yıllardır gösteriyor. Belediyecilik aynı zamanda yaşanabilir kentler oluşturmaktır ki bu da kültür ve sanatın geliştirilmesiyle olacak bir olaydır. Sanatın başkenti olmuş bir Eskişehir’de Tepebaşı’nda bulunmaktan ve buralı olmaktan dolayı gurur duyuyorum.”
KOLEKSİYONDA YER ALIYOR
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, bugüne kadar düzenlenen çalıştaylara 275 sanatçının katıldığını ve yaklaşık 400 eserin Tepebaşı Belediyesi’nin koleksiyonunda yer aldığını söyledi. Başkan Ataç, şöyle konuştu: “Ben kültür ve sanat alanında yaptığımız bu etkinlikleri düğünümüz, bayramımız olarak görüyorum. Sanatçılarımız bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirdiğimiz çalıştay süresince çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Yapılan birbirinden değerli eserlerimiz önümüzdeki sene düzenleyeceğimiz 11’inci çalıştaya kadar sergi salonumuzda ziyaret edilebilecek.”
PLAKETLER VERİLDİ
Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve protokol erkanı tarafından çalıştay sponsoru olan Honda Ufuk Plaza adına Murat Ercan’a, Sanat Çalıştayı Sanat Danışmanı Numan Arslan’a ve katılan sanatçılara plaketleri verildi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi