Çevik Robotik Takımı'ndan Başkan Büyükerşen'e ziyaret

Videoyu Aç  Çevik Robotik Takımı'ndan Başkan Büyükerşen'e ziyaret
A
a

“Guinness Rekorlar Kitabı”na "Dünyanın En Büyük Robot Yarışması" olarak giren “VEX Robotics” yarışmalarının dünya finalinde ülkemizi temsil edecek olan Özel Çağdaş Okulları Ortaokul Robotik Takımı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyarette, 49 takımın katılımı ile İstanbul’da gerçekleşen VEX IQ Challenge Ortaokul Robotik Türkiye finallerine katılan Özel Çağdaş Okulları ÇeVik Robotik Takımı ile Türkiye şampiyonu olduklarını belirten okul Müdürü İsmail Samur, “Takımımız 3- 12 Mayıs 2022 tarihleri arasında Amerika’da gerçekleşecek olan ‘2022 VexRobotics World Championship’te, ülkemizi temsil edecek.Eğitime ve bilime verdiğiniz önemi bildiğimiz için bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedik” dedi.Özel Çağdaş Okulları Müdürü İsmail Samur, Ortaokul Müdür Yardımcısı Ayşegül Mühürhancı Dal, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Şenay Keservuran, Mustafa Kemal Taştekin, Neşe Çallı ve şampiyon öğrencileri makamında ağırlayan Başkan Büyükerşen, “Çocuklarımızın gelişen bilime ve teknolojiye ayak uydurarak, böyle önemli yarışmalarda ülkemizi temsil etmeleri bizleri gururlandırıyor. ‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ mottosu ile belediyemizin bünyesinde Sabancı Uzay Evi ve Bilim Deney Merkezimizi yıllar önce hizmete açtık. Böylelikle çocuklarımızın bilime olan ilgisini küçük yaşlarda keşfetmesini amaçladık. Eskişehirli çocuklarımıza Amerika’daki yarışlarda başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaret sonrasında çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Büyükerşen, şampiyonlardan robotlarının çalışma sistemi hakkında bilgi aldı.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir