Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Kongresi, 14 Temmuz Pazar günü Taşbaşı Kırmızı Salon’da gerçekleştirilecek. Önceki dönemlerde Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği ve Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlenen Sibel Yeşildal, İl Binasında yaptığı basın toplantısı ile Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Eskişehir'de polis aramasında üzerinden çıkan pes dedirtti! Eskişehir'de polis aramasında üzerinden çıkan pes dedirtti!

AKTİF ROL ALACAĞIZ

“Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde laik, demokratik, hukuk devletinin ve kadın erkek eşitliğinin temelleri oluşturulmuş devrimlerini, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da çağdaşlaşma yolunda ışık tutmak amacı ile devam ettirmek ve ülkemizi hep ileriye taşıyabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanlığı’na adayım” diyen Yeşildal, “Adayım çünkü; kadınların siyasette daha aktif rol almasını sağlamak, kol kola, yan yana, bu ülkeyi aydınlık günlere ulaştırmanın mücadelesine kaldığımız yerden devam etmek için iktidarın kadın kimliği ve bedeni üzerinden gerçekleştirdiği politikalara karşı çıkmak, yıllardır kadının kıyafeti üzerinden yürütülen anlamsız tartışma ve uygulamalara bir yenisinin daha eklenmesini istemediğim için... Adayım çünkü; eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal yaşantıya kadar her şey içinden çıkılmaz hale gelmişken bir çıkış yolu bulmak için, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapmak için... Şehrimizin kadınları haklarının bilincindedir ve Eskişehir’den tüm kadınlar olarak ses verip gücümüzü göstereceğimizden eminim. Önümüzdeki süreçte, tüm kadın üyelerimiz ile birlikte el ele, gönül gönüle vererek partimizi, şehrimizde çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

YOĞUN KATILIM

Toplantıya CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar’ın yanı sıra çok sayıda kadın üye katıldı. ALİ NAKİ ERDOĞAN

Kaynak: YENİGÜN GAZETESİ- SÜMEYRA BALCI