Prof. Hale Basmacıoğlu’nun gönüllü danışman desteği ile düzenlenen etkinlikte bu kez enstrüman olarak “fagot” tanıtıldı.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlilerinden Prof. Emre Hopa, fagotun bölümleri, sesi ve diğer özelliklerini izleyiciler ile etkileşimli olarak paylaştı. Çizgi film müziklerinden örneklerle eğlenceli ve bir o kadar da eğitici geçen söyleşinin ardından fagot üçlüsü Mine Kapanoğlu, Selin Güngör ve İrem Özkaya da Polonez, Polka ve Türk Marşı’nı çalarak izleyicilere doyumsuz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Eskişehir'de 19 Mayıs coşkusu Piiz konseriyle katlandı! Eskişehir'de 19 Mayıs coşkusu Piiz konseriyle katlandı!

Etkinlik içeriklerine Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını dahil eden Masal Şatosu çocukları ve ebeveynlerini çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyor.

Şatoda Çalgılarla Tanışma etkinliği de evrensel ve ulusal müzikler ile enstrümanlara yönelik genel kültür kazanımı açısından BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan “Nitelikli Eğitim” amacını kapsıyor.

Masal Şatosu’nun kazanım odaklı ve farklı temalardaki etkinlikleri her yaştan sanatseverle buluşmaya devam edecek.

Kaynak: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi