ÇOCUKLARA DOĞRU BİLGİ

Videoyu Aç ÇOCUKLARA DOĞRU BİLGİ
A
a

Koronavirüs salgını ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla raket, bilboard, sosyal medya gibi mecralarda aktif şekilde kullanan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çocuklara yönelik hazırlattığı ‘Koronavirüs Rehberi’ ile de çocuklarla buluşuyor.


İtalyan Çocuk Müzeleri işbirliği ile oluşturulan ve Uluslararası Çocuk Müzeleri Birliği tarafından desteklenen “Meraklı Çocuklar İçin Koronavirüs Rehberi” İnformel Eğitim-çocukistanbul’un girişimi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi  işbirliği ile Eskişehirli çocuklarla buluşuyor. Salgın nedeniyle reklam mecralarını ve sosyal medyayı aktif olarak kullandıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çocukları da bu konuda bilinçlendirmek amacıyla “Meraklı Çocuklar İçin Koronavirüs Rehberi” dağıtımına devam ettiklerini belirttiler.
ENDİŞEDEN UZAK DOĞRU BİLGİ
Çocukların ‘Koronavirüs nedir?’, ‘Kendimi, ailemi nasıl koruyabilirim?’, ‘Evde kalmak gerçekten gerekli mi?’ gibi sorulara rehber aracılığıyla yanıt bulduğunu belirten yetkililer, rehber ile çocukları endişeye sevk etmeden tüm dünyanın karşılaştığı bu zorluğu anlamalarına yardımcı olmaya çalıştıklarının altını çizdiler.
AYAKTA KALMALIYIZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de rehberin ilk sayfasında çocuklara seslenerek, çocukları salgından korkmamaları ve doğru önlemleri almaları konusunda uyardı. Büyükerşen mesajında “Bu virüsü korkarak yenemeyiz. Viürse karşı güçlü ve ayakta kalmak zorundayız. Sizlere çok inanıyor ve güveniyorum. Dünya güzeldir, yaşamak güzeldir. Hep birlikte yaşamak, hepsinden güzeldir!” dedi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi