ÇÖZÜM ODAKLI DEĞERLENDİRME

Videoyu Aç ÇÖZÜM ODAKLI DEĞERLENDİRME
A
a

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ederek çeşitli konuları gündeme getiren AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, “Bakanlığımız ile çözüm odaklı değerlendirmeler yaptık” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tarım ve Orman Bakanlığında gerçekleştirilen ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Günay, Bakan Pakdemirli ve ekibiyle çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.
GÜNDEM YAPILANDIRMA
Çiftçi ve üreticilerin sorunlarını ilettiğini bildiren Günay, şunları kaydetti: “Bakanlığımız ile çözüm odaklı değerlendirmeler yaptık. Öncelikli gündem maddemiz çiftçilerimizin borç yapılandırmasıydı. Diğer bir konu ise Tarım Kredi Kooperatifleri ile çalışan üreticilerin toplamda daha yüksek faiz ödemesiydi. Bakanımız borç yapılandırması konusunda çalışmaların yapıldığını ve yüksek maliyetli kredi kullanımı inceleyeceklerini belirtti. Eskişehir'in IPARD kapsamında olmayışını toplantıda dile getirdim. Şehrimiz için diğer önemli bir konu ise ilçelerimizin IPARD kapsamında olmaması. Bu nedenle yeterince destek alamadığını, çevre bölgelere göre dezavantajlı konumda bulunduğunu ve mağdur olduğunu tekrar ilettim. Bu konunun AB ile tekrar gündemde olduğu ve konu üzerinde çalışıldığı belirtildi. Bizlere sahadan gelen diğer talepler Çiftçi Kayıt Sistemi, tarımsal girdi maliyetleri, belli ürün fiyatları, tarımsal sulama, tarımsal elektrik tahsilat şekli gibi diğer konuları da ilettik. Destek modelleri ve süt/yem paritesi hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık.”
STRATEJİK SEKTÖR
Günay, Bakan Pakdemirli'ye ve ekibine bu verimli ve bilgilendirici toplantı için Eskişehir ve ilçeler, çiftçi ve üreticiler adına teşekkür etti. Pandemi döneminde tarımda kendi kendine yeterli olabilmenin ne kadar önemli olduğunu dünyanın anladığına değinen Günay, “Tarım çok stratejik bir sektör oldu. Bu bilinç ve vizyon ile Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışmalar devam ediyor. Güzel sonuçlar alacağız inşallah” değerlendirmesinde bulundu. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi