ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

Videoyu Aç ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ
A
a

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) 65’inci kuruluş yılını Geleneksel Gece ile kutlandı. Programda konuşan MMO Şube Başkanı Atila Tomsuk, ülkenin her sorununa çözüm ürettiklerini söyledi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Organize Saniye Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli’nin katıldığı
FABRİKALAR SATILIYOR
Gecenin açılış konuşmasını MMO Başkanı Atila Tomsuk yaptı. Meslek ve meslektaş sorunlarının ülke sorunları ile birebir aynı olduğu düşüncesi ile Makina Mühendisleri Odası olarak ülkenin her sorunu için çözüm önerileri ürettiklerini, üretmeye devam edeceklerini ifade eden Tomsuk, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür’. Maalesef iktidarlar mali konularda bırakın tam bağımsızlığı daha fazla ülkemizi dış devletlere bağımlı hale getirmiştir. Özellikle ülkemizin milli fabrikaları satılarak üretim modelinden rant ekonomisine geçmişlerdir” dedi.
ÜRETİM ARTMALI
İşsizliğin giderek arttığını vurgulayan Tomsuk, “TÜİK’in verilerine göre genç işsizlik yüzde 25 iken genç meslektaşlarımızda işsizlik yüzde 40’ı geçmiştir. Ülkemizin bu krizleri aşmasının tek modeli dışa bağımlı ekonomiden kurtulmak ve sanayisinde üretimi artırmaktan geçiyor. Yani TMMOB’un dediği gibi ‘Tam Bağımsız Türkiye’ modeli bu işin çözümüdür. İktidara buradan tekrar seslenmek istiyorum TMMOB ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında 31 Temmuz 2012 tarihinde imzalanan ve daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu’nun tek taraflı olarak iptal ettiği protokolün tekrar yürürlüğe girmesini istiyoruz. Kamuda çalışan meslektaşlarımızın özlük haklarında düzeltme istiyoruz ve düzeltmelerin emekli aylıklarına yansıtılmasını istiyoruz.”
PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından Büyükşehir, Tepebaşı, Odunpazarı belediyelerine, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, ESO, Esgaz, ESKİ ve birçok şirkete destekleri için teşekkür plaketi verildi. Daha sonra MMO Şubesinde şube müdürü olarak görev yapan ve emekli olan Levent Güler’e de hizmetlerinden dolayı daha önce başkanlık yapan 4 başkan birlikte teşekkür plaketi verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi