Eskişehir'den Ankara'ya YHT ile gitti: Paylaşımını Türkçe yaptı! Eskişehir'den Ankara'ya YHT ile gitti: Paylaşımını Türkçe yaptı!

Basın açıklamasını yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Meserret Doğan, 12 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü'nü işaret ederek, "Bizler yarın anneler gününü değil, vatanları için direnen Filistinli Kadınlar Günü' nü kutlayacağız' dedi.

“FİLİSTİN HALKININ DESTEKÇİSİYİZ”

Sözlerine Filistin halkına destek verdiklerini belirterek başlayan Doğan," 12 Mayıs Pazar günü Gazze'deki soykırım 7'nci ayını dolduracaktır. O gün, bir çoğu çocuk ve kadın, 7 ayda katledilen Filistinli sayısı 35 bine yaklaşacaktır. Ve o gün dünyanın geri kalanında "Anneler Günü" kutlanacaktır. Bağımsız vatan toprağı için yıllardır savaşan Filistin halkının zaferi, insanlık düşmanlarından vicdana gelmeleri beklenerek değil, hak ettikleri topraklarda ölümüne direnerek gerçekleşecektir. Bugün Gazze'de yaşanan, işte bu direniştir ve bugün Gazze, emperyalizme karşı dünya ölçekli başkaldırının en ön cephesidir. Bizler, bir asır önce, topraklarını işgal eden zengin devletleri Mustafa Kemal Paşa önderliğinde dize getirerek emperyalizme karşı tarihte ilk zaferi elde etmiş onurlu bir milletin kadınları olarak, Filistin halkının Gazze'deki tarihi direnişine tüm yüreğimizle destek veriyoruz" ifadelerine yer verdi.

“DİRENİŞİNİZİ SELAMLIYORUZ”

Doğan, Filistin halkına şu sözlerle seslendi: "Filistinli kadınlara sesleniyoruz! Emperyalist ABD'nin kanatları altında Gazze'de Filistin halkına soykırım uygulayan siyonist İsrail'i lanetliyor bu zulme direnen yiğit Filistin halkının mutlaka zafere ulaşacağına olan inancımızı haykırıyoruz! Şehitler veren Filistinli kız kardeşlerimiz! Ülkemizin tam bağımsızlık yolunda emperyalizmle mücadelesine yüreğini koymuş Türk kadınları olarak, aklımızla, inancımızla, tüm değerlerimizle onurlu direnişinizi selamlıyoruz! Yarın Mayıs'ın ikinci Pazar günü. "Anneler Günü" Yarın bizler 'Anneler Günü'nü değil, Filistinli şehitlerimiz anısına ve Gazze'nin kahraman anneleri onuruna vatanları için direnen Filistinli Kadınlar Günü'nü kutlayacağız. Direnişiniz direnişimizdir!"
 

Editör: Kaan Özcan