Doğru karar değil

Videoyu Aç Doğru karar değil
A
a

Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, bilim insanlarının tam kapanmayı önerdiği bir dönemde okul öncesi eğitim kurumlarının açılması kararının doğru olmadığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Bilim insanlarının tam kapanmayı önerdiği bir dönemde okul öncesi eğitim kurumlarının açılması kararının doğru olmadığını kaydeden Alkan, “Çocukların anne babaları çalışsın diye bu kurumlar açılmamalı. Bunun yerine çalışan anne babalara ücretli izin verilmelidir. Yüz yüze eğitim kararının alınmasında aslolan çocukların üstün yararı, öğrencilerimizin, eğitim emekçilerinin sağlık hakkıdır. Yüz yüze eğitime geçmek temel amaç ise bunun için şartlar sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.
AÇILMASI MÜMKÜN DEĞİL
Temel soruların ortada olduğuna da dikkat çeken Alkan, yetkililere şu soruları yöneltti: “En az 14 ile 21 gün kapanmak zorunluluğu gerçekleşti mi? Salgın yayılımı azaldı mı? Fiziksel hareketliliğin azaltılması için gerekli tedbirler sağlandı mı? Eğitim kurumlarında yeterli ve gerekli önlemler alındı mı? Pandemi tam anlamıyla kontrol altına alınmadan okulların açılması mümkün değildir.”  ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi