Dövme sanatçısının figürleri ilgi çekiyor

Videoyu Aç Dövme sanatçısının figürleri ilgi çekiyor
A
a

Eskişehirli dövme sanatçısı Sude Erdem resmettiği figürlerle büyük ilgi çekiyor. Yurt içi ve yurt dışından birçok kişi dövme yaptırmak için genç kadın sanatçıyı tercih ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
26 yaşındaki Eskişehirli Sude Erdem Anadolu Üniversitesi Resim bölümünden mezun olduktan sonra dövme sanatıyla ilgilenmeye başladı. Genç kadının merakı daha sonra bir tutkuya dönüştü. Bu işi daha da ileriye taşıyarak 1 buçuk yıl önce işletmesini kurdu. Dövme sektöründe kısa sürede ün yapan genç kadın sanatçının resmettiği figürler ise büyük ilgi görüyor. Yurt içinden ve yurt dışından birçok kişi dövme yaptırmak için genç kadın sanatçıyı tercih ediyor. Sude Erdem daha çok realistik figürler üzerine çalışma yapıyor. Erdem, “Bana şu anda gelen insanların istedikleri figürler daha çok realistik üzerine oluyor. Küçük boyutlarda da çalışıyoruz fakat benim tarzım da realistik ve daha çok bunun üzerine çalışıyorum” dedi. Erdem dövme sanatına yoğun bir ilgi olduğunu kaydederek,  “Eskişehir’de dövme sanatına ilgi tahmin edildiğinden daha fazla oluyor.  Eskişehir’in konumu itibariyle civar şehirlerden ve hatta yurt dışından çok müşteri alıyoruz” şeklinde konuştu. 
 İleriye yönelik yurtdışı planlarının olduğunu vurgulayan Erdem,  “Şu anda yurt dışında beni bekleyen stüdyolar var. Birkaç işletme ile anlaşmalarımızı yaptık. Şu anda vize sürecindeyiz. İnşallah dövme sanatını yurtdışında daha da ileriye taşıyarak hayalimi gerçekleştirmiş olacağım” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi