EKONOMİ DAHA RİSK

Videoyu Aç EKONOMİ DAHA RİSK
A
a

1 Haziran itibariyle normalleşme süreci aşamalı bir şekilde başladı. Sürecin ekonomik olarak doğru zamanda başladığını söyleyen Recep Banlı, “Esnafın hepsi zararda. Sağlık da önemli ama ekonomi de önemli. Ekmek yemeyince de açlıktan ölmek var. Virüs risk ama ekonomi daha risk” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme sürecini Eskişehirlilere sorduk. Vatandaşların bir kısmı ekonomik olarak sürecin doğru zamanda başladığını söylerken, bir kısmı da erken normalleşildiğini ifade etti.

HAYRİ KABAL: “Normal oldu. İyi oldu. Ben memnunun. Türkiye için iyi oldu. Eğer normalleşme süreci başlamasaydı Türkiye için çok zor olacaktı. İnsanların gelir düzeyi düşecekti, ticaret yapamayacaktı esnaf. Ekonomik olarak çok zor olacaktı. İnsanlar tedbirlerini alıyorlar. Ben bazen maskemi çıkarıyorum uyarıyorlar hemen.”
FİKRET KARABUDAK: “Tedbiri elden bırakmamak lazım. Hastalık daha azalmadı. Maske takmayanlara ceza verilmeli. Hala maske takmayanlar var çünkü. Bence daha erkendi normalleşmek için. Hala ağır vakalar var. Salgın bitmedi. Biraz daha beklenebilirdi bu kadar normalleşmek için. Ülkemiz için sıkıntılı günler devam edecek.”
TALAT ALTIN: “İnsanlar evlerinde sıkıldı. Bence normalleşme erken olmadı. Sırasıydı. İnsanların yapacak işleri var. Evde oturmaktan bunaldı. Başkaları dışardan getirmiyor ihtiyaçlarını. Artık normal yani. İnsanlar da tedbirli geziyor. Maskeler takılıyor.”
DERYA GÜRLEYİK: “Şu anki şartlar itibariyle normalleşmek faydalı. Yaşlılar özellikle çok sıkıldı. Psikolojik ve fiziksel sorunları başlamıştı. Doğru zamanda normalleşildi. Zamanı gelmişti artık. İnsanlar da dikkat ediyor. Tedbirli geziyorlar çoğunlukla.”
RECEP BANLI: “65 yaş üstü biraz daha kalabilirdi. Ama normalleşmek lazım. Çünkü esnafın dayanacak gücü yok ekonomik yönden bakarsak. Sağlık da önemli ama ekonomi de önemli. Ekmek yemeyince de açlıktan ölmek var. İnsanların mağduriyeti var. Normale dönmek gerekiyordu. Çok işsiz kalan var. Virüs risk ama ekonomi daha risk.”
SERKAN ÇETİN: “Tam zamanında normalleşmeye başladık. Çünkü bayağı esnaflar zorlandı. Kirasını ödeyemeyenler oldu. Ben onların açmasına sevindim. Zamanlama doğru. Ama sokakta insanlar tedbirsiz. Ben Hamamyolu’nda çalışıyorum. Burada parklarda kimse sosyal mesafeye dikkat etmiyor. Ben dükkanda mutlaka maske takıyorum.”


 
 
1000
icon
ne demiş filozof 12 Haziran 2020 22:42

evet evet ekonomi saglıktan daha önemli covid olunca paranı ılac yaparsın sayın filozof

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi