EKSİK ÖNLEMLER TEDİGRİN EDİYOR

Videoyu Aç EKSİK ÖNLEMLER TEDİGRİN EDİYOR
A
a

Yeni eğitim öğretim yılının 21 Eylül’de başlayacağını hatırlatan Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, salgına karşı alınan önlemlerdeki eksikliklerin kendilerini tedirgin ettiğini belirterek Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’a sorular yöneltti.

Eğitim Sen Şube Başkanı Alkan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “21 Eylül 2020 tarihinde okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanmasının ardından bunun nasıl olacağı veya olması gerektiği ile ilgili bir tartışma başladı ve devam ediyor.”
TARİHİ SORUMLULUK
“Eğitim emekçileri öğretmeniyle, memuruyla, yardımcı personeli ile birlikte her koşulda çocuğun üstün yararını gözetir ve yaptıkları işin ürettiği toplumsal faydaya dikkat çekerler” diyen Alkan, “Bu nedenle de yüz yüze eğitimin bir an önce başlaması gerektiğini düşünmektedirler. Ancak hem salgının geldiği aşama hem de salgına karşı alınan önlemlerdeki eksiklikler, öğretmenleri ve onların gerçek sendikası olan Eğitim Sen’i toplumsal ve tarihi sorumluluklarından kaynaklanan kimi uyarıları yapmak ve kimi soruları sormak durumunda bırakmaktadır” diye konuştu.
CIRIT’A SORDU
Alkan, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’a şu soruları yöneltti: “24 Ağustos’ta okula çağırılan eğitim çalışanlarına haftalık test yapılacak mı? Yeteri kadar test hazır mı? Seyreltilmiş sınıflarda görev yapacak öğretmenler için ek atama kadrosu alındı mı? Covid-19 mücadelesi bahanesiyle velilerden toplanan zorunlu paralar konusunda ne yapılmaktadır? Seyreltilmiş sınıflar için gerekli olan derslikler ve yeni okul binaları hazır mı?” ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi