Emekçiye nefes olmayacak

Videoyu Aç Emekçiye nefes olmayacak
A
a

2022 yılı asgari ücreti ile ilgili açıklama yapan Emek Partisi (EMEP) Eskişehir İl Başkanı Heval Yıldız Karasu, “Asgari ücretin açıklandığı süreçte dolar 15,50 TL’ye, euro da 17,50 TL’ye ulaşmışken, açıklanan artışın emekçiye nefes olmayacağı açıktır” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Emek Partisi (EMEP) Eskişehir İl başkanı Heval Yıldız Karasu, 2022 asgari ücreti ile ilgili açıklama yaptı. İktidarın asgari ücreti standart ücret haline getirdiğini söyleyen Karasu, milyonlarca emekçinin açlıkla sınandığını ifade etti. Emekçilerin yoksulluğa ve işsizliğe mahkûm edildiğini kaydeden Karasu, emekçilerin yüksek enflasyona ezdirildiğini belirtti. 
“KABUL EDİLEMEZ”
Karasu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Asgari ücretin açıklandığı süreçte dolar 15,50 TL’ye, euro da 17,50 TL’ye ulaşmışken, açıklanan artışın emekçiye nefes olmayacağı açıktır. Madem öyle, o zaman neden hükümet Yap-İşlet-Devret anlaşmalarına, Şehir Hastaneleri sözleşmelerine döviz üzerinden imza atmıştır? Öyle ki Türkiye’de doğan her bebek döviz borcuyla dünyaya gözlerini açmaktadır! Sonuç olarak, belirlenen asgari ücret oranı asgari geçim ücreti bile değildir, kabul edilemez! Ayrıca önümüzdeki dönem TİS görüşmelerinde belirlenmiş taslakların yeniden güncellenmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Geçmiş dönem kamu TİS’leri ve kamu emekçilerinin aldığı ücretler de asgari ücret seviyesine düştüğü için ek zam talebi gündeme gelecektir.  Halk için bütçe, vergide adalet ve insanca yaşanacak ücret için birleşelim!”
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir