ENGELLİLER BİRÇOK ALANDA ZORLANIYOR

Videoyu Aç ENGELLİLER BİRÇOK ALANDA ZORLANIYOR
A
a

Eskişehir Barosu Engelli Komisyosyonu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla sergi açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Komisyon Başkanı Hüseyin Akçar, “Milyonlarca engelli vatandaşımız birçok alanda zorlanıyor, deyim yerindeyse engelleniyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Baro Hizmet binasında yapılan sergi açılışına komisyon üyeleri, sergide eserleri yer alan Karikatürist Aziz Yavuzdoğan katıldı.
DEVLETİN GÖREVİ
Eskişehirli karikatüristlerin eserlerinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Komisyon Başkanı Hüseyin Akçar, “Ülkemizde yaşayan milyonlarca engelli vatandaşımız başta eğitim, çalışma hayatı, ulaşım ve sağlık olmak üzere birçok alanda zorlanıyor, deyim yerindeyse engelleniyor. Engellilerin hayata dahil olabilmeleri en önce devletin görevidir. Yapılan düzenlemeler ve gösterilen çabaların sahaya yansımasının, farkındalığın sağlanmasından geçtiği unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.
ONLİNE AÇILABİLİR
Daha sonra konuşan Karikatürist Aziz Yavuzdoğan, bu serginin küçük bir bölümü olduğunu ve istenildiği takdirde komisyonun online sergi açabileceğini söyledi. Konuşmalarının ardından eserler incelendi. ESRA ÜNLÜ
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi