Eskişehir’de Şehre Giriş Çıkışlar Kontrol Ediliyor

Videoyu Aç Eskişehir’de Şehre Giriş Çıkışlar Kontrol Ediliyor
A
a

Eskişehir’De, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’In Korona Virüs (Covid-19) Önlemleri Kapsamında, Dün 30 Büyükşehir Ve Zonguldak'a Giriş Çıkışların Tamamen Yasaklandığını Açıklamasının Ardından, Yasak Kapsamında Özel Araçlar Emniyet Ve Jandarma Ekipleri Tarafından Kontrol Edilerek, İl Dışından Gelenler Şehirlere Alınmayarak Geri Gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında dün gece açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışların tamamen yasaklandığı açıklamasının ardından, yasak kapsamında özel araçlar emniyet ve jandarma ekipleri tarafından kontrol edilerek, il dışından gelenler şehirlere alınmayarak geri gönderildi.
Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda alınan yeni tedbirleri açıklayarak, 30 büyükşehir ile Zonguldak’a gece yarısından itibaren giriş çıkışların 15 gün süreyle yasaklandığını duyurmuştu.

‘Özel araçlar geri çevrildi’
30 büyükşehir arasında bulunan Eskişehir’de de, saat 00.00’ı gösterdiği sırada emniyet ve jandarma ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarında görev aldı. İçişleri Bakanlığının genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmezken, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevrildi.
Ayrıca alınan kararla ekipler tarafından, sadece nakliye, gıda ve şehirlerarası taşımacılık yapan tır ve kamyonlara geçiş izni verdi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi