Eskişehir’de TCDD’nin malzemeleriyle Porsuk yatağını kapatmış!

Videoyu Aç Eskişehir’de TCDD’nin malzemeleriyle Porsuk yatağını kapatmış!
A
a

Eskişehir’e 140 km uzaklıktaki biçer köyü bu kez de TCDD’ye ait ray, demir ve betonların çalındığı iddiası ile çalkalanıyor. Mahalle sakini İzzet Özipek olayı jandarma ve TCDD’ye bildirdiklerini ve takipçisi olacaklarını dile getirerek, çarpıcı iddialara bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Sivrihisar’a bağlı Biçer Mahallesi’nde yaşayan İzzet Özipek, Mehmet Biçerli isimli şahsın TCDD’na ait demir, beton ve rayları izinsiz bir şekilde alarak Porsuk yatağını kapattığını iddia etti. Mehmet Biçerli’nin kamu malına el koyduğunu öne süren Özipek, Porsuk yatağının DSİ’den izin alınmadan kapatıldığını da ifade etti. Olayın takipçisi olacaklarını ifade eden Biçer Mahallesi sakini İzzet Özipek, konunun yargıya intikal ettiğini söyledi.  Alınan bilgiye göre Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Özipek, “Biçerli’nin kullandığı bu arazilere bizim köylü olarak girmemiz çok mümkün değil ama suyumuzla alakalı birtakım çalışmalarımız vardı. Bir baktık ki burada 5, 6 tona yakın Devlet Demiryolları’na ait demirleri gördük. Az ileride de Porsuk’ta bu demir ve betonlarla Porsuk yatağını kapandığını fark ettim. Bu kullanmış oldukları terevistler kamu malı. TCDD’ye bildirdik, bununla ilgili ekip geldi. Gerekli işlemleri yaptılar. Kolluk kuvvetleri geldi. Jandarma da geldi, onlar da tespit etti. Bu olayın ben videosunu çekmek isterken jandarma tarafından gözaltına alındım. Bu olay beni üzdü” dedi. Özipek ayrıca yatağın kapatıldığı kamu malzemelerinin maddi değerinin de yüksek olduğunu söyledi.

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi