Alpata Eskişehir logo sağı

Eskişehir’de vakalar patladı, Vatandaş Tedbirsiz

Videoyu Aç Eskişehir’de vakalar patladı, Vatandaş Tedbirsiz
A
a

Eskişehir’de vaka sayıları her geçen gün artıyor. Geçen hafta 100 binde 524,85 olan vaka sayısı bu hafta 100 binde 605,85 olarak açıklandı. Vaka sayılarının artışıyla ilgili konuşan vatandaşlar, artışı tedbirsizliğe bağladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İlimizde koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanmaya devam ediyor. Vaka sayılarının azalması için getirilen kısıtlamalar da işe yaramadı. Geçen hafta 100 binde 524,85 olan vaka sayısı bu hafta 100 binde 605,85 olarak açıklandı. Vaka sayılarını değerlendiren vatandaşlar, “Kesin kapanma olmadan bu iş olmaz” dedi.
TEDBİRLER YETERSİZ
Veli Keskin: “Vatandaşı görüyorsunuz. Herkes işi de olsa olmasa da çıkıyor. Alınan tedbirler de yetersiz. Hiçbir şey olmaz. Bayram tatilini 10 güne çıkartırlar. Herkes 10 gün evinde oturur. Ama bakıyorsunuz otobüslerde, sokaklarda dolu. Kesin kapanma olmadan bu iş olmaz.”
BAŞTAN ALINMALIYDI
Yusuf Göktepe: “Artışlar tedbirsizlikten dolayı. Ama ben koronaya inanmayanlardanım. Mutlaka hastalık var ama bu gribin bir çeşidi. Bunun pandemi olmadığını söyleyen doktorlar da var. Alınan tedbirler de yetersiz. Baştan alınması gerekiyordu tedbirlerin. 15 gün tam kapanma olsaydı bu iş biterdi.”
VATANDAŞIN İRADESİNDE
Osman Demirel: “Manzara göründüğü gibi. Alınan tedbirlerden ziyade biraz vatandaşın kendi iradesinde. Bu satten sonra da daha fazla tedbir alınamaz. Kapatamazsınız her yeri. Bu mümklün değil. Ben de çıkmak istemiyordum ama mecburen çıktım bugün.”
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi