Eskişehir’de vatandaş dertli: Gücümüz yetmiyor !

Videoyu Aç Eskişehir’de vatandaş dertli: Gücümüz yetmiyor !
A
a

Hayat pahalılığı ile ilgili konuşan Eskişehirli vatandaşlar, geçinmekte zorlandıklarını söyledi. Fiyatların çok yüksek olduğunu ve acilen müdahale edilmesi gerektiğini belirten Netice Karakaya, “Gücümüz hiçbir yere yetmiyor. Her şeye zam. Zenginler yaşıyor, fakirler eziliyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de '2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması' programında konuştu.Programda konuşan ve hayat pahalılığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" dedi. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar ise, marketlerdeki fiyatlara müdahale edilmesi gerektiğini söyleyerek, geçinmekte zorlandıklarını belirtti.
Abdullah Kazım Düzcan
“Şükürsüzlük de var. Ama gerçekler de var. Hükümet artan fiyatlarla ilgili gerekli düzenlemeleri yaptı. Fiyatlarla ilgili istismarda bulunanlara yönelik gerekli önlemler alındığını düşünüyorum.”
Gürkan Elbahan
“Ekonomik vaziyet ortada. İşlerin çok iyi gittiğini söylemek hayalperestlik olur. Ama dünya çapında sıkıntı var Covid’ten kaynaklı.Covid ezberleri bozdu. Türkiye de etkilendi. Kimisi de fırsatçılık yapıyor.”
Muammer İşçi
“Fiyatlar çok yüksek. Eskiden bakkalımız vardı. Marketler kafasına göre fiyat belirliyor. Çok zor. Gerekli önlem de alınmıyor. Denetimler zayıf. Sıkı denetim yapılması lazım.”
Muharrem Özer
“Fiyatlar bizi etkiliyor. Geçinmek çok zor. Umarım gerekeni yaparlar. Okul masrafları, market masrafları olsun çok pahalı. Bugün aldığımız rakamlar yarını tutmuyor. Umarım müdahale edilir.”
Netice Karakaya
“Fiyatlar çok yüksek. Yetiremiyoruz. Gücümüz hiçbir yere yetmiyor. Her şeye zam. Zenginler yaşıyor, fakirler eziliyor. Fakirler ne yiyecek, nasıl yaşayacak? Buna çözüm getirilsin. Uygun ev bulamıyoruz.”
Zeynep Örsel
“Hayat çok aşırı pahalı. Bir ay önce beş lira aldığımız bir ürünü şu anda 15 liraya alıyoruz. Neye göre yazıyorlar bunu? Ben işsizim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Seçimlerde göstereceğiz gerçekleri.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi