Eskişehir’e borçlular

Videoyu Aç Eskişehir’e borçlular
A
a

İYİ Parti İl Başkanlığı TÜLOMSAŞ’ın tüzel kişiliğini kaybetmesine tepki göstererek, fabrika önüne siyah çelenk bıraktı.  İYİ Parti il Başkanı Mehmet Ektaş, AK Partili ve MHP’li vekillere seslenerek “Bir an önce siyasi erk sahipleriyle görüşmeliler. Bunu Eskişehir halkına borçlarıdır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla kısa adı TÜRASAŞ ve Hukuki Niteliği İktisadi Devlet Teşekkülü olan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi Ana Statüsü yürürlüğe konularak, Eskişehir’le özdeşlemiş ve Eskişehir tarihinin en önemli parçalarından bir haline gelmiş olan 126 yıllık fabrikanın tüzel kişiliği kaldırılarak hukuki varlığının sonlandırıldığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, “Geldiğimiz noktada, bırakın yeni yatırımları elimizdeki TÜLOMSAŞ gibi bir değeri de tamamen yitirmek üzereyiz. Bu yeni yapılanmanın arka planında, demiryolu fabrikalarının işlevsizleştirileceğini, yerli özel sektör paydaşlarının devre dışı bırakılacağını ve ihracata dayalı bir modelle ihtiyaç temininin önünün açılmak istendiğini görmemek mümkün değildir” dedi.
SORUMLULUK DÜŞÜYOR
Şehrin sürekli iş ve aş kaybettiğini kaydeden Ektaş, “ TÜLOMSAŞ’ın pozisyonunu siyasi iktidar belirler. İlimizde AK Partinin 3, ortakları MHP’nin ise 1 Milletvekili vardır. Kendilerini iş, aş tartışmalarında görmek istiyoruz. Bu işin sorumlusu kendileridir. Bu işin çözülmesinde AK Parti ve MHP milletvekillerine görev ve sorumluluk düşmektedir. Bir an önce, Eskişehir halkının seçimlerde kendilerine verdiği destek ve yetkiden aldıkları gücü kullanarak siyasi erk sahipleriyle görüşmeli, ısrarla takipçisi olarak TÜLOMSAŞ’ın bağlı ortaklık statüsüne kavuşmasını ve Eskişehir’de Raylı Sistem Araçları Organize Sanayi Bölgesi oluşturulmasını sağlamalıdırlar. Bu görev, Sayın Milletvekillerinin Eskişehir halkına borçlarıdır” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi