ESKİŞEHİR GÖZ BEBEĞİ

Videoyu Aç ESKİŞEHİR GÖZ BEBEĞİ
A
a

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, son beş aylık dönemde gerçekleştirilen arsa tahsislerinin yıllık bazda geçmiş 10 yıllık dönemden daha fazla olduğunu söyledi. Başkan Küpeli, Eskişehir OSB’ye yeni yatırımcılardan büyük bir ilgi olduğunu belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir OSB’de gerçekleştirilen arsa tahsisleri ve yeni yatırımlar konusunda açıklama yaptı. Başkan Küpeli son 5 ayda yatırımcılara 27 yeni arsa tahsisi gerçekleştirdiklerini belirterek “2020 yılının ocak-mayıs döneminde mevcut OSB alanımızdan ve hızla büyüyen 1. Gelişme Bölgemizden 27 yeni yatırımcıya toplam 722 bin metrekarelik alan bir alan tahsis ettik. Bu rakam son 10 yıllık dönemde alan olarak, yıllık bazda en yüksek rakamı ifade ediyor” dedi.
FIRSAT DÖNEMİ
Kriz dönemlerinin ileriye yönelik büyüme planları yapılması açısından önemli olduğunu belirten Küpeli, “Yeni yatırımlar için önce davrananlar ve ileriye yönelik uzun vadeli pozitif planlar yapanlar her zaman kazançlı çıkmışlardır. İşte böyle bir ortamda Eskişehir OSB sunmuş olduğu eksiksiz altyapı imkanları, çok uygun arsa fiyatları ve her ne kadar teşvikler bakımından 1. Bölgede olsa da OSB’de gerçekleştirilen birçok sektördeki yatırımlar, teşviklerden yüksek oranda yararlanması nedeniyle, son yıllarda yatırımcıların en çok tercih ettiği OSB’lerden biri konumuna geldi. Yönetim olarak bölgemize yerli ve yabancı yeni yatırımcılar kazandırmak amacıyla yatırım ihtimali olan firmaları sürekli tarıyor ve araştırıyoruz, onları OSB’ye davet ederek, birebir görüşmeler yapıyoruz ve bölgemizi gezdirerek kendilerine bölgemizin tüm imkanlarını yerinde görme imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.
72 YENİ TAHSİS
Eskişehir OSB’nin her dönem yatırımcıların gözde yatırım noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Küpeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgemizden yer almak için talepte bulunan firmalar, Eskişehir OSB’nin uygun fiyat politikasından, gelişmiş ve eksiksiz altyapı hizmetinden her zaman çok memnun kalıyorlar. Son 3,5 yıllık dönemde Eskişehir OSB’den toplam 72 yatırımcıya 1 milyon 481 bin metrekare yeni yer tahsisi yaptık. Eskişehir OSB sunduğu imkanlarla sanayi yatırımları açısından ülkemizin önde gelen OSB’lerinden biri konumunda. Gelen tüm sanayi yatırım taleplerini en iyi şekilde değerlendiriyor ve yatırımcılarımıza teşviklerine kadar yardımcı oluyoruz. Bu kapsamda dünyanın en büyük beyaz eşya üreticisi Çinli Haier şirketi de Eskişehir OSB’yi tercih etti ve geçen yıl yatırıma başladı. Tamamlandığında Eskişehir sanayi ihracatına ve istihdamına ciddi katkı sağlayacak bir yatırım. Önümüzdeki dönem özellikle AB ve ABD pazarları ve bu ülke sanayileri açısından yeni tedarik merkezlerinin başında artık Türkiye’nin çok daha fazla öne çıkacağı görülüyor. Bu yeni ortamda Eskişehir OSB’in de sunduğu mükemmel altyapı imkanlarıyla yerli ve yabancı yatırımcıların en çok tercih edeceği OSB’lerin başında geleceğine inanıyoruz.” HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi