Eskişehir’in ilçelerinde sinema geceleri başlıyor

Videoyu Aç Eskişehir’in ilçelerinde sinema geceleri başlıyor
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerde geleneksel hale getirdiği ve büyük ilgi gören “Açık Hava Sinema Geceleri”,12 ilçe merkezinde 25 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 Kültür ve sanat etkinliklerini ilçelere yayarak sosyal hayata destek olmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, her yıl düzenlediği ve gelenekselleşen“Açık Hava Sinema Geceleri” ile 12 ilçede film gösterimleri gerçekleştirecek.
Geçtiğimiz yıllarda "İftarlık Gazoz", "Aile Arasında", “Bizim İçin Şampiyon” gibi çok sayıda filmi ilçelerdeki izleyiciyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Yönetmenliğini Onur Bilgetay’ın, oyunculuklarınıCem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Lale Başar, Hakan Yılmaz ve Müfit Kayacan’ın yaptığı"Aykut Enişte 2"adlı filmini ilçe meydanlarında vatandaşlarla buluşturacak.

Düzenlenen açık hava sinema geceleri ile sinema salonlarının bulunmadığı kırsal 12 ilçede, 25 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gösterimler yapılacak.
Nostaljik açık hava sineması keyfinin yaşandığı gösterimler, ilçe halkına açık şekilde gerçekleştirilirken izleyicilere ücretsiz gazoz ve mısır ikramıda sunulacak.
Açık Hava Sinema Geceleri” etkinliğinde ilçeler ve gösterimlerin yapılacağı tarihler ise şu şekilde oluştu:“25 Temmuz Günyüzü-Kaymakamlık karşısı, 26 Temmuz Mihalıççık-Atatürk Parkı, 27 Temmuz Alpu-Cumhuriyet Meydanı, 28 Temmuz İnönü-Cumhuriyet Meydanı, 1 Ağustos Seyitgazi-Cumhuriyet Meydanı, 2 Ağustos Beylikova-Cumhuriyet Meydanı, 3 Ağustos Çifteler-Cumhuriyet Meydanı, 4 Ağustos Mahmudiye-Cumhuriyet Caddesi Pazaryeri, 8 Ağustos Sarıcakaya-Çağlayan Caddesi, 9 Ağustos Mihalgazi-Yüzme Havuzları bölgesi, 10 Ağustos Sivrihisar-Saat Kulesi bölgesi, 11 Ağustos Han-Cumhuriyet Meydanı.”
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tüm vatandaşlarıaçık havada sinema keyfini yaşamaya davet etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi