ESKİŞEHİR SANATA DEĞER VERİYOR

Videoyu Aç ESKİŞEHİR SANATA DEĞER VERİYOR
A
a

Türkiye’nin ilk sanat galerilerinden biri olan Mine Sanat Galerisi’nin 35’inci yılında birbirinden özel eserler Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Eskişehirli sanatseverler ile buluştu.


Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılan ve Türkiye’nin ilk sanat galerilerinden biri olan Mine Sanat Galerisiyle çalışmış olan 35 önemli sanatçının eserlerinden oluşan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.
ÖNEMLİ İSİMLER
Serginin Devrim Erbil, Bedri Baykam, Adnan Çoker, Melih Erdoğan, Genco Gülan gibi çağdaş sanatlara önemli katkılar sunan önemli isimlerin eserlerinden oluştuğunu belirten Mine Sanat Galeri’nin kurucusu Mine Gülener, ev sahipliği dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Gülener “Sanatçıların kendilerini en rahat hissettiği kentlerden biri kesinlikle Eskişehir. Çünkü sanata ve sanatçıya değer veren bir halk sanatın birçok farklı alanında salonları, fuaye alanlarını dolduruyor. Bu şehirde bunun yolunu açan da kesinlikle Yılmaz Büyükerşen. Ben kendisine destekleri dolayısıyla teşekkür ediyor, sanata değer veren yöneticilerin sayısının ülkemizde artmasını temenni ediyorum” dedi. Sergi 27 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi