Polis ekiplerinden tarihi eser kaçakçılığına yönelik operasyon Polis ekiplerinden tarihi eser kaçakçılığına yönelik operasyon

Kızılelma Turan Derneği baharın gelişini ve hıdrellez gününü kutlamak için Tepebaşı Belediyesi Vecihi Hürkuş Havacılık Parkı’nda şenlik düzenledi. Geniş katılımın olduğu şenlikte Türki Cumhuriyeti’nden de çok sayıda öğrenci yer aldı. Şenlikte karate, taekwondo, Kafkas dansı gösterileri düzenlendi. Aynı zamanda Türki Cumhuriyetleri yöresine adet şarkılar seslendirildi. Katılımcılar düzenlenen etkinlikte keyifli anlar yaşadı.
Öte yandan Eskişehir Kızılelma Turan Derneği Başkanı Ahmet Hızlan Türk kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, “Örf, adet, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatmak istiyoruz. Bugün de hıdrellez. Türklerin milli bayramı olarak kutlanıyor. Bizler de Türk dünyası öğrencileriyle birlikte Kızılelma Turan Derneği olarak halkımızla kucaklaşarak bugünü gerçekleştirelim istedik. Örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi unutmayalım. İleriki nesillere taşımak için köprüyüz. Bu bizim ilk etkinliğimiz. İnşallah daha sonraki etkinliklerimi büyüyerek devam eder. Türk Birliği çatısı altında birleşerek, Kızılelma’ya, Turan’a yürümemiz en büyük ideallerimizdendir” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi