Enflasyonun her geçen gün artması ile birlikte kırmızı ete gelen zamlar durmak bilmiyor. Güncel et fiyatlarıyla ilgili bilgi veren Kasap Kadir Şen, bayramı sonrası tekrar zam beklediklerini ifade etti.

Ksap

Fiyatların artma sebebinin üretimdeki eksiklikten kaynaklandığını belirten Şen, “Şu anda fiyatlar yüksek. Hala yükseliş devam ediyor. Bu fiyatların yükselme sebebi üretimin az olması, tüketimin fazlalaşması. Yani kendimiz üretmediğimiz için, Türkiye'de üretim az olduğu için fiyatlar sürekli yükseliyor. Yurt dışından geliyor. O da haliyle, dolarla, euro ile olduğu için onlar da yükseliyor. Vatandaşlar ‘her geldiğimizde fiyat değişiyor’ diyor. Yani tepki var ama yapacak bir şey de yok. Malum Ramazan ayı, vatandaş sadece nefsini köreltmek için alıyor. Mesela 1 kilo alıyorsa artık yarım kiloya düştü. Sadece ihtiyacını görmek için alıyor. Eskisi gibi alayım da dolaba koyayım, iftara misafir çağırayım kalktı yani. Sadece kendi ihtiyacını alabiliyor karşılayabiliyor. Son zam geçen hafta geldi. Bayram üstü tekrar bir daha zam gelebilir. Zamlar durmuyor” diye belirtti.

Eskişehir'de atık tekstil kumbaraları da yazılardan nasibini aldı Eskişehir'de atık tekstil kumbaraları da yazılardan nasibini aldı

5 NİSAN 2024 KASAP FİYATLARI                  

DANA KIYMA: 520 TL
DANA KUŞBAŞI: 600 TL
KUZU KUŞBAŞI: 650 TL
ROSTO: 600 TL
BİFTEK: 650 TL

1 MART 2024 KASAP FİYATLARI

DANA KIYMA: 450 TL
DANA KUŞBAŞI: 480 TL
KUZU KUŞBAŞI: 550 TL
ROSTO: 490 TL
BİFTEK: 550 TL

Kaynak: BERİVAN HALİS