Atatürk’ün Eskişehir’i ziyaretinin 104’üncü yıl dönümü törenle kutlandı Atatürk’ün Eskişehir’i ziyaretinin 104’üncü yıl dönümü törenle kutlandı

Eskişehir'de etkili olan sağanak vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bayram öncesi alışverişlerini tamamlamak isteyen vatandaşlar Hamamyolu Caddesi'nde yoğunluk oluşturmuştu. Metoroloji tarafından duyurulan yağmur bir anda bastırınca Hamamyolu Caddesi boş kaldı. Evlerinden tedbirli çıkan vatandaşlar şemsiyesi ile korunurken, şemsiyesi olmayan kişiler saçak altlarına sığındı.

ESKİŞEHİR'E METEOROLOJİ'DEN UYARI GELMİŞTİ!

Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yayımlanan hava tahmin raporunda, yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yapılan değerlendirmelerde, öğleden sonra Eskişehir'in güney ve doğu kesimlerinde yer alan Çifteler, Mahmudiye, Sivrihisar, Günyüzü ilçelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyuruldu. Raporda, kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılara yer verildi.

ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Kaynak: HABER MERKEZİ