Sivrihisarlılar Derneği ve Odunpazarı Halk Eğitimi Merkez Müdürlüğü iş birliği ile Türk halk müziği korosu konseri ve halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Döviz ve altında son durum (23 Temmuz 2024 Salı) Döviz ve altında son durum (23 Temmuz 2024 Salı)

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Sarayı (Opera)’ndaki konser ve halk oyunları gösterisi iki bölümde gerçekleştirildi. Konserde; Muharrem Atabay yönetiminde Eskişehir yöresinin ve çeşitli yörelerden türküler seslendirildi. Merve Türkan yönetiminde Eskişehir yöresinin halk oyunları gösterisi sunuldu. Konser ve halk oyunları gösterisi; katılımcılar, sanatseverler ve davetliler tarafından sık sık ayakta alkışlandı.

Sivrihisarlılar Dernek Başkanı İsmail Arslan, düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmasında, ‘’Eskişehir’de çok sayıda Sivrihisarlılar yaşamaktadır. Derneğimiz, Odunpazarı Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ile birlikte; Eskişehir’de güzel kültür ve sanat etkinliklerini sürdürmektedir. Bu minvalde derneğimiz, Sivrihisarlı hemşehrilerimizin merkezi konumundadır. Kültür sanat etkinliklerimizle, Sivrihisarlı hemşehrilerimizle kaynaşma, tanışma ve dayanışma ruhunu canlı tutmaktayız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır’’ dedi.

Konser sonrası, emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı.

Kaynak: iha