Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli YüzücüSümeyye Boyacı, 21-28 Nisan tarihleri arasında Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda iki bronz madalyaya ulaşarak şampiyonayı Avrupa üçüncüsü olarak tamamladı.

 Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında ilk Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesi başarılı bir şampiyonayı daha geride bırakıyor.

Eskişehir’de sağanak yağmur ve dolu etkili oldu Eskişehir’de sağanak yağmur ve dolu etkili oldu

Portekiz'in Madeira Adası Penteada Olimpik Yüzme Havuzları Kompleksinde düzenlenen Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda ay yıldızlı forma ile yüzen gururumuz Sümeyye Boyacı, ilk olarak yarıştığı 50 metre sırtüstü kadınlar S5 kategorisinde, 45.06’lık derecesi ile Avrupa 3’üncüsü oldu.

Bir diğer madalya mücadelesinde 50 metre kelebek kadınlar S5 kategorisinde yarışan Sümeyye Boyacı, 51.82’lik derecesiyle Avrupa 3’üncüsü olarak ikinci bronz madalyaya ulaştı. İki kategoride de bronz madalyaya ulaşan başarılı sporcumuz Sümeyye Boyacı, böylece şampiyonayı iki madalya ile tamamladı.

Kaynak: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi