Eskişehirliler çok şanslı

Videoyu Aç Eskişehirliler çok şanslı
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi tarafından CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın katılımıyla bir söyleşi düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Kent Konseyi tarafından CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın katılımıyla bir söyleşi düzenlendi.Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşiye CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve birçok kişi katıldı. Çok yoğun ilginin olduğu söyleşide, birçok kişi konuşmacıları ayakta dinlemek zorunda kaldı. Söyleşi sonrasında Ali Mahir Başarır’ın yazdığı Beşli Çete kitabının imza töreni de gerçekleştirildi.

Söyleşide konuşan ve Eskişehirlilerin Yılmaz Büyükerşen gibi bir belediye başkanına sahip olmasından ötürü çok şanslı olduğunu söyleyen Engin Özkoç, “Sabah Büyükerşen ile görüştük ve sohbet etme fırsatını yakaladık. Eserleriyle ilgili Eskişehir ile ilgili sevdasından bahsettik. Ben Sakaryalıyım. 34 yıl milletvekili çıkartamadığımız bir il. Şu anda hala bir belediye başkanlığımız dahi yok. Eskişehirlileri çok kıskanıyorum Büyükerşen gibi değerli bir hocamız var” dedi.

BÖYLE BİR LİDER DAHA GELMEDİ
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve cumhuriyetin ilkelerini itibarsızlaştırmaya çalışanlar olduğunu söyleyerek tepkisini dile getiren Özkoç, “Bir ülke düşünün yoksulluk içerisinde her tarafı düşman işgalinde, içerden dışarıya uluslararası emperyalist güçlerin tamamen paylaştığı bir ülke düşünün. O ülke içerisinde aynı gökyüzündeki yıldızlar gibi pırıl pırıl parlayan kuvay-i milliyecileri ve en parlak yıldızı Mustafa Kemal Atatürk’ü düşünün. Asla umutsuzluğa düşmeyen, asla kararsızlığı sevmeyen, daima ufukta hedefini koyduğu yere arkadaşlarıyla beraber adım atıp yürüyen ama kendisini onurlandıran kadınlarımız, çocuklarımız, her metrekaresinde şehit vermiş bir ulusu, dava edip Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş. Şimdi bir lider düşünün kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün ilkeleri yok ederek, göreve geldiği günden itibaren bu ülkenin kurtuluşunda kendisine var eden liderimiz olan Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nden bahsederken iki tane ayyaş diye bahseden, ülkesinin yetiştirdiği 100 yıllık cumhuriyetinde doktorları itibarsızlaştırıp, onlara çekin gidin diyen mehmetçiğimiz için yatmaya gelmediler, şehitlerden bahsederken kelle diyen, cumhuriyetimizin yetiştirdiği öğretmenlerimizi itibarsızlaştıran bütün mühendislerimizi, memurlarımızı itibarsızlaştırıp sanki sadece Türkiye’de kendisi varmış gibi hareket eden bir başka lider daha çıkmadı” diye konuştu. Ülkede yaşanan ekonomik kriz ile ilgili konuşan Tuncay Özkan, yaşanan siyasi gelişmelerden bahsetti. Ali Mahir Başarır ise yazdığı Beşli Çete kitabı ile bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından kitabını imzaladı. MELTEM KARAKAŞ

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir