GÜNÜMÜZDE YOKLUK VAR

MEHMET AKPINAR: Bayramın eskisi yenisi yok ama insanlar değişti. Günümüzde yokluk var, vatandaş parası olmadığı için büyüğünü görmeye bile gidemiyor. Eskiden daha sosyal olurduk bayramlarda, şimdi kimse bir yere gidemiyor.

CEBİMİZDE PARA VARDI

Anadolu Üniversitesi'nin o alanı en çok tercih edilenler arasında! Anadolu Üniversitesi'nin o alanı en çok tercih edilenler arasında!

MUSTAFA YÜCAN: Hem de çok özlüyoruz. Eski bayramlarda en azından cebimizde paramız vardı. Eşimiz dostumuz çoktu, her gün birini gezmeye giderdik. Şimdi nasıl gideceksin? Şurdan en yakın şehir olan Ankara'ya gitsen kaç para tutar? Çok zor artık.

HARÇLIK VERİRKEN DÜŞÜNÜR OLDUK

NEŞE ESENGİL: Ah nerede o eski bayramlar? Çok özlüyoruz. Şimdiki bayramlar paraya göre şekilleniyor artık. Eski bayramlarda zenginler fakire yardım ederdi şimdi herkes aynı oldu. Bir harçlık verirken bile düşünür olduk.

GEÇİM DERDİNE DÜŞTÜK

AYŞE ARSLAN: Eski bayramlarda çarşıya çıkar herkese hediye alırdık. Şimdi yok bunlar. Bir evde birden fazla kurban kesilirdi. Şimdi geçim derdine düştük. Eşe dosta ziyarete giderdik, o da kalmadı. Çok arıyoruz o günleri.
 

Muhabir: ALİ ÇALIK