Eskişehirspor Bu Kadar Küçültülecek Bir Kulüp Değil

Videoyu Aç Eskişehirspor Bu Kadar Küçültülecek Bir Kulüp Değil
A
a

Eskişehirspor Bu Kadar Küçültülecek Bir Kulüp Değil Yönetime Sitem Eden Seçsev ,"Kulübü tanınmaz hale getirmişler Eskişehirspor bu kadar küçültülecek bir kulüp değil” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
YASİN SÖĞÜT MEĞER AJANMIŞ
“Çarşamba günkü Sonhaber Gazetesi’nde Eskişehirspor yöneticisi tarafından şahsım için söylenen bazı açıklamalardan büyük üzüntü duydum” diyerek sözlerine başlayan Seçsev şunları söyledi, “Bunlar doğru şeyler değil. Mantığın dışında konuşulmuş yaveler. Yardımcılarıyla geçinemiyor denilmiş. Benim yardımcılarım Cemal Yavuzol, Metin Kantarcı ve Evrensel Heper’di. Yasin Söğüt’ü onlar verdi. Yetişsin diye verdiler. Ama içerde ne oluyor ne bitiyor onu Yasin’den öğreniyorlarmış. İçimize ajan vermişler meğer. İnsanoğlu işini iyi yapacak. Ben Yasin’i altyapıya gönderdim. Başka bir arkadaşı gönderin dedim. Hatta o olsun, bu olsun demedim. Serkan Özdemir dediler. Şayet dürüstçe cevap verebilirse bunu Serkan’a sorun. O anlatır beni. Ben nasıl bir teknik adamım. İnanın suni olarak oluşturulan bu polemikleri kendime yakıştıramıyorum. Bazı şeyleri söyleyemiyorum. Yardımcılarımla hiçbir problemim asla yoktu. Yasin Söğüt’ü de o dakikaya kadar da hiç tanımazdım.
 BAYRAMDA HEPSİ ARADI
 Cengiz hoca futbolcularla sorun yaşamış demişler. Olacak şey değil. Çocukları bile kullanmaktan çekinmemişler. Hepsi bayramda aradı, hal hatır sordu. Onların çoğuna ben şans verdim. Eskişehirli sporseverler bunları tanımıyordu. Çoğunun tanınmasına ben vesile oldum.
OYNATMADIM DİYE TEPKİ OLDU
Beni herkes bilir. Sahada adaletli davranırım. Babamı tanımam. Bana şu isimleri oynatın dediler. Oynatmadım diye böyle bir tepki oldu. Ben yöneticinin sözleriyle ya da talimatlarıyla değil kendi inandıklarımla ve doğrularımla sahaya çıkarım.
 KADRO DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞ
Takım çok gol yiyor demişler. Coşkun Demirbakan’ın, Mustafa Özer’in veya İlhan Var’ın elindeki kadro mu vardı bende. Kadro diye bir şey kalmamış. 2-3 tane futbolcu vardı. Diğerleri henüz yolun başında yani futbolcu olma yolunda. Yeni yetişiyorlar KARİYERİMİ RİSKE ATIP GELDİM Bir takımı takım yapan bireylerin kişiliğidir. Orayı aile olarak kabul etmek lazım. Bunu hazmetmeyen Eskişehirspor’da olmayacak. Kaç kişi bana küme düşmüş takımı alma dedi. Ama biz Eskişehirliyiz, Eskişehirsporluyuz. Bu çocuklara yararlı olalım dedik. İyi bir ta[1]kım yaratırız diye düşünüp kariyerimi riske atıp geldim.
ONLARIN YAPTIĞI İDARECİLİK DEĞİL
 Kadroda gözükmeyen 5 futbolcuyu A Takıma çıkartmaya çalışıyorum. Kendime olan saygımı yitirip çıkıp ağır şeyler konuşmak istemiyorum. Altyapıdan A Takıma çıkarttığım futbolcuları ben kulüpten ayrılınca altyapıya geri gönderdiler. Onların yaptığı idarecilik değil.
İNSANLAR ASIL GAYEYİ NE ÇABUK UNUTTU
 Takımı maç kazanabilecek seviyeye getir[1]dik. Fark yiyor diye suçu bize yüklüyorlar. En büyük hedefimiz herkese şans verip en iyi kadroyu kurmaktı. Asıl hedef önümüzdeki sezon 2. Lig’de mücadele edecek kadroyu hazırlamaktı. İnsanlar asıl gayeyi asıl amacı ne çabuk unuttu. Kimsenin dediğine bakmadık. İnsanlar aşama kat etmeyen çocukların orada kalmasını istiyor. Futbolda böyle bir şey olabilir mi? Olursa işte böyle acı sonuçları olur.
FUTBOLCULAR ŞOK OLDU
Bandırmaspor maçını kazanırken futbolculara önde oynayacağız dedik. Şok oldular. Alışmamışlar öyle bir şeye. Adana Demirspor maçına gelelim. Samet Aybaba geldiğinden beri tek puan kaybettiği takım biziz. Başkan bir gün sonra aradı tebrik etti. Ama maçın sonunda öldük öldük dirildik dedi. Bu sözler tebrik etmek mi yoksa yermek mi? Anlayabilen lütfen açıklasın…
 YÜRÜYEREK GELEN FUTBOLCULAR VAR
Kaç defa takımla toplantı yaptınız, kaç defa yemek verdiniz, ne zaman ceplerine para koydunuz. Bu çocuklardan sahaya çıkıp oynamasını bekliyoruz. Kimse bilmiyor Türkiye’nin 2 numaralı liginde hala tesislere antrenmanlara yürüyerek gelen futbolcular var. Bu çocukların ceplerine para koydunuz mu?
 HÜRRİYET’İ İSTEMEDİM
Hürriyet Gücer’i teknik kadromda istemediğimi henüz ilk gün söyledim. Ben Eskişehirlilerle çalışacağım dedim. Hatta bu düşünceyle 17 yıldır benimle olan yardımcımı buraya getirmedim. Hürriyet’in futbolculuk yıllarına sözüm yok! Bunun dışında ne vermiş kulübe. O da yöneticilerin adamıydı. Biz istemedik. Yanımda istemdim. İstediğiniz yerde değerlendirin dedim.
 YASİN SÖĞÜT RAPOR VERMEDİ
Yardımcı Antrenör Serkan Özdemir’e dedim ben deplasmana giderken seni burada bırakacağım. Burada kalan futbolcularla ve U-19’la ilgileneceksin. Bize rapor vereceksin dedim. Yasin Söğüt’e de aynısını demiştim. 3 maçta rapor falan vermedi. Dinlemedi. Yasin’in şu an elindeki lisansa nasıl sahip olduğunu biliyorum. LİSANSIMI YIRTARIM! Yardımcı Antrenör Evrensel Heper ile sorun yaşamadım. Arayın sorun. Eğer yaşadık der[1]se lisansımı yırtıp antrenörlüğü bırakırım.
BİLMEYENLER KONUŞUYOR
 Bir de benim için egolu demişler. Takımın çoğu maçta özveriyle sahaya çıkan kaptan Sezgin Coşkun’u arayın sorun. Hoca egolu mu diye. ADS maçında gitti golü attı. Cengiz hoca beni öne çıkarttı diyerek demeç veren bir futbolcu. Futbolcular benimle sorun yaşasa gelip bana sarılmaz. Bu çocukların benimle problem yaşama şansı yok. Onur Arı benden sonra nerede. Oynadığı 4 maçta da sahada yok. Attığı gole bakmayın. Ben taktik çalışmıyormuşum. Böyle bir şey olabilir mi. Bandırmaspor, Adana Demirspor maçların[1]da takımı taktiksiz nasıl sahaya sürersin. Şaşkınlıktan kendimi alamıyorum; Profes[1]yonel takıma nasıl antrenman yaptırılması gerektiğini bilmeyenler konuşuyor. ESKİŞEHİRSPOR’U TANINMAZ HALE GETİRMİŞLER…
Bazı konularda kendime yakıştıramadığım için sustum. Genel kurul kararı aldılar kalkıp Cengiz Hoca şöyle böyle diye açıklama yapıyorlar. Bir kere antrenman izlememişler. Takımı üstümüze atıp gittiler. Benim olduğum yerde disiplinsizlik olamaz. Eğer dirayetli bir yönetim gelirse bazı isimlerin kulüp[1]te kalma şansı yok. Nasıl antrenörlük bu? Eskişehirspor’u tanınmaz hale getirmişler…
BENİM YENİ HABERİM OLDU
 Bir gün maç için kadrosu yapıyorum. Cemal hoca internetten okuyor. Mustafa Başkan biz Mehmet Özcan ile görüştük. Es Es’i kafasın[1]dan silmiş seneye olmayacak vs. diyor. Benim haberim yok. Kadroya tam yazıyordum. Sportif Direktörü aradım. Mehmet’i çağırdım. Evet hocam 10 gün önce oldu bu dedi. 10 gündür bize bir şey söyleyen olmadı. Mehmet’e seni kadrodan çıkaracağım oğlum dedim. Tamam hocam dedi. Yönetim sana para vereceğiz dedi. Ama vermediler hocam dedi.
BENDEN FAZLA SEVEMEZLER
Özetle şunları bilhassa söylemek isterim; Oradakiler Eskişehirspor’u benden fazla se[1]vemez. Doğduğumuzdan beri Eskişehirspor[1]luyuz. Ben kimseye eyvallah etmem. Onlar bunu çok iyi gördü. Takım çalıştırmamış adamlara takımı teslim ettiler. Eskişehir’de[1]ki teknik adamları es geçip sıradan isimleri getirdiler. Eskişehirspor bu kadar küçültüle[1]cek bir kulüp değil. Önde gelen isimler kulübe el atmazsa Eskişehirspor bugün olur, yarın yok olur. Ben yönetimi rencide edecek hiçbir şey söylemedim. Ama onlar ben gittikten sonra arkamdan hiç de şık ve doğru olmayan açıklamalar yaptılar.
 HEPSİ BU ŞEHİRDE FUTBOL OKULU AÇTI
 Eskişehirspor adına ciddi projelerimiz vardı. Bunları hayata geçiririm diye gelmiştim. Torpil diye bir şey asla olamayacaktı. Eskişehir’de Fenerbahçe’nin Beşiktaş’ın store mağazaları yok ama hepsinin futbol okulu var. Biraz bunlara kafa yormak lazım.
MAALESEF İZİN VERMEDİLER
Son olarak şunları da söylemek isterim ki; bizim tek amacımız vardı. Takıma bir oyun felsefesi ve bir karakter yerleştirmekti tüm çabamız. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, yetiş[1]tiğimiz kentimizin efsane kulübüne hizmet etmekti bütün isteğimiz. Maalesef buna bile izin vermediler…
HABER: AYTAÇ ERSOY
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi