Esnaf yok olmak üzere

Videoyu Aç Esnaf yok olmak üzere
A
a

BBP MKYK Üyesi Ahmet Ulupınar ve beraberindeki İl Yönetimi, Eskişehir Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ulupınar, “Esnafımız çok zor günler yaşıyor. Özellikle küçük esnafımız çok zor şartlarda ve yok olma tehlikesi ile karşı karşıya” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Yönetimi ve beraberindeki partinin MKYK Üyesi Ahmet Ulupınar Eskişehir Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Ulupınar, pandemiden en çok etkilenen kesimin esnaf olduğunu dile getirdi. Küçük esnafın yol olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Ulupınar, “BBP olarak sahada aktif çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an Türkiye’de pandemi koşulları dolayısıyla en çok zorlanan kesim esnaf kesimi. Biz de o nedenle sayın başkan ve oda üyelerine bir ziyaret gerçekleştirerek esnafımızın sorunlarını dinledik. Bununla ilgili çözüm önerilerini sayın başkandan aldık, bunları da sayın genel başkanımıza ileteceğiz. Ve sorunların çözülmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Esnafımız çok zor günler yaşıyor. Özellikle küçük esnafımız çok zor şartlarda ve yok olma ile karşı karşıya. Esnaf için bu süreçte verilen destekler tam olarak yeterli değil. Devlet elinden geldiği kadar bazı tedbirleri almaya çalıştı. Ama biz tedbirlerin biraz daha artırılması gerektiğin düşünüyoruz. Pandemi süreci devam ediyor. Bugün dükkânlar açılsa bile esnaf hemen iki üç ayda kendine gelemeyecek. Biraz daha tedbirler artırılmalı ve esnaf adına ekonomik tedbirler alınmalı” dedi.
DESTEK VERMEK ZORUNDALAR
Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskişehir Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, “Bu zor süreçten çıkabilmek için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İktidarı, muhalefeti, yerel yönetimleri, valilikleri tüm esnaf ve sanatkâra her türlü desteği vermek zorunda. Esnaf ve sanatkâr Türkiye’nin temel taşı. Biz desteklerin artırılmasını başkanlarımıza ilettik, onlar da genel başkanlarına işleteceklerini söyledi” dedi.
HABER : MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi