Eso Ve Kmtso Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı

Videoyu Aç Eso Ve Kmtso Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (Eso) Ve Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası (Kmtso) Arasında Stratejik İş Birliği Protokolü İmzalandı

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) arasında stratejik iş birliği protokolü imzalandı.
Eskişehir Sanayi Odası’nda yapılan toplantıya, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, KMTSO Başkanı Serdar Zabun ve iki odanın yönetim kurulu üyeleri katıldı. Düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Kesikbaş, amaçlarının ülke genelinde ticareti üst seviyelere çıkarmak olduğunu söyledi. İki şehir arasında örnek bir ticaret geliştirilebileceğini ifade eden Kesikbaş, "Firmalarımızı sürekli diğer odalarımızla eşleştiriyoruz. Öncelikli olarak İstanbul Sanayi Odası ile başladık. Sonrasında İzmir ve Bursa odalarıyla çalışmalar yapıyoruz. Amacımız ülke genelinde ticaretimizi daha da üst seviyeye çıkartmak. İstanbul’da Eskişehir günleri yapmak için uğraşıyoruz. Kahramanmaraş ile de neden olmasın diyoruz. Çünkü Kahramanmaraş’ta biliyoruz ki ülkemizin en önemli üretim merkezlerinden bir tanesi. Bu anlamda katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Gerçekten şirketlerimizi eşleştirebilirsek bu sinerjinin oluşturduğu büyüklükle Türkiye’ye örnek olacak bir ticaret geliştirebileceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.
KMTSO Başkanı Serdar Zabun da, "Kahramanmaraş Türkiye’nin 13. vilayetidir ve çeşitli sosyoekonomik yapılarıyla gelişmiş bir şehirdir. Bugün aynı gelişmişliği göstermiş, bizlere örnek olabilecek Eskişehir’de bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Stratejik iş geliştirmemiz ile ilgili bir protokol imzalayacağız" dedi.
Konuşmalardan sonra oda başkanları tarafından iş birliği protokolü imzalandı. Ardından ESO’nun hayata geçirdiği ’Eskişehir’den satın al, Eskişehir kazansın’ projesinin slayt gösterisi eşliğinde tanıtımı yapıldı.
Gerçekleşen toplantı, karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi