Esogü’De Bilimsel Yayın Başarıları Ana Sayfaya Taşınıyor

Videoyu Aç Esogü’De Bilimsel Yayın Başarıları Ana Sayfaya Taşınıyor
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (Esogü) Öğretim Üyeleri Tarafından Bilimsel Dergilerin Değerlendirme Kategorilerindeki En Yüksek 'Çeyrek' Dilimini İfade Eden Ve Yüksek Atıf Değeri Olan 'Q1' Kategorisindeki Dergilerde Yayınlanan Makaleler Üniversite Web Sitesinde Yer Almaya Başladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) öğretim üyeleri tarafından bilimsel dergilerin değerlendirme kategorilerindeki en yüksek ’çeyrek’ dilimini ifade eden ve yüksek atıf değeri olan ’Q1’ kategorisindeki dergilerde yayınlanan makaleler üniversite web sitesinde yer almaya başladı.
ESOGÜ’nde öğretim üyelerini nitelikli akademik yayına teşvik etmek amacıyla yeni bir uygulama başlatıldı. Dünya genelinde akademik çalışmaların yayımlandığı dergilerin kalitelerinin ölçülmesi amacıyla dergiler çeşitli kriterlere göre değerlendirilerek Quartile kelimesinin karşılığı ’Q’ değeri ile sınıflandırılıyor. Bu dergiler arasında en prestijli ve etki değeri impact factor yüksek olan dergiler ise ’Q1’ kategorisinde yer alıyor. ESOGÜ’nün başlattığı bu yeni uygulama ile Q1 dergilerde yapılan yayınlar popüler bilim haberciliği ile haberleştirilerek paylaşılıyor.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi