FESTİVAL BAŞLADI

Videoyu Aç FESTİVAL BAŞLADI
A
a

Tepebaşı Belediyesi ile Arjantin Büyükelçiliği tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Arjantin Film Festivali, açılış töreni ve El Hijo De La Novia  (Gelinin Oğlu) adlı filmin gösterimi ile başladı.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalin açılışına, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Arjantin Büyükelçisi Jorge A. Mastropietro ve 2. Katip Celeste Vanesa Llorente, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş ve çok sayıda sinemasever katıldı.
HERKES DAVETLİ
Açılışta ilk olarak konuşan Arjantin Büyükelçisi Jorge A. Mastropietro, Arjantin sinemasının ödüllü filmlerini Eskişehirlilerle buluşturmanın kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu ifade etti. Mastropietro, “Eskişehir halkına medeniyetin temelini oluşturan bu güzel kültürel faaliyetlere gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim” dedi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Festivalimizde, 2001 yılında yabancı dilde en iyi film Oscar Ödülü’ne aday gösterilen El Hijo De La Novia (Gelinin Oğlu) adlı film başta olmak üzere toplam 6 film gösterime sunulacak. 4 gün sürecek festivalimize bütün sinemaseverleri davet ediyorum” diye konuştu.
BİRLİKTE İZLEDİLER
Törenden sonra festivalin gala gösterimi, 2001 yılında yabancı dilde en iyi film Oscar Ödülü’ne aday gösterilen El Hijo De La Novia  (Gelinin Oğlu) filmi ile yapıldı. Başkan Ataç ve diğer katılımcılar, Buenos Aires'te yaşayan Rafael Belvedere’nin, babasının kendisinden tek dileği olan Alzheimer hastası annesiyle kilisede yeniden evlenme isteğini yerine getirmek için gerçekleştirdiği mücadeleyi anlatan filmi hep birlikte seyretti. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi