Festival başlıyor

Videoyu Aç Festival başlıyor
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nin 5’incisi, bugün Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Odunpazarı Belediyesi, 2015 yılında Dünyada 3’üncüsü Türkiye’de ise ilki gerçekleştirilen ‘Wood is Good’, ‘Ağaç Güzeldir’ etkinliği başladığı Uluslararası Ahşap Heykel Festivalini geleneksel hale getirdi. Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nin beşincisi bugün gerçekleşecek olan festival yürüyüşü ile başlayacak. 13.00’de Adalar Migros önünden başlayacak olan festival yürüyüşü, festivalin yapılacağı Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda sona erecek.

10 SANATÇI KATILACAK
Odunpazarı Belediyesi, 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde 2 si yabancı 8’i yerli olmak üzere 10 sanatçı ve bilim insanını misafir edecek. 286 eşsiz eserin hayat bulduğu festivalde yer alacak sanatçı ve bilim insanların isimleri ise şöyle; Cemre Demirgiller, Esfandyar Moradpour (İran), Gizem Türkdoğan, Gülce Yelken, Hasan Çimenci, İlhan Kaya, Mert Kaan Burnaz, Nasrin Yousefi (İran), Ufuk Güneş Taşkın, Yeliz Cantekin.

ORMANIN ADI DEMOKRASİ
Festival süresince Odunpazarı Meydanı, birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak. Müzik dinletileri, topaç çevirme etkinliği, tornet etkinliği; halk oyunları ve dans gösterileri de yapılacak. Odunpazarı Belediyesi, 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde 75. Yıl Mahallesine Demokrasi Ormanı kazandıracak. 23 Haziran Pazar Günü gerçekleştirilecek olan fidan dikim etkinliği saat 13.00’de başlayacak. 1 hafta sürecek olan festival, 23 Haziran Pazar Günü saat 17.00’de Ahşap Eserler Galerisi’nde gerçekleşecek olan sergi ile sona erecek. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi