Geleceğimiz çok parlak!

Videoyu Aç Geleceğimiz çok parlak!
A
a

ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Eskişehir geçmişte çok büyük başarılara imza atmış bir şehir o nedenle bir potansiyeli var, geleceği parlak görünüyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ES TV’de canlı yayınlanan Açıkça programında Ali Baş ile Meltem Karakaş Kaya’nın sorularını yanıtladı.
Deneyimimiz Yoktu
 Uzaktan eğitime hazırlıksız yakalandıklarını söyleyen ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu “Hiçbirimizin deneyimi yoktu. Biz de 6 Nisan'a kadar hazırlıklarımızı tamamladık ve sonrasında da uzaktan eğitimde dönemi, dönemin yarısı yüz yüze ama yarısını uzaktan devam etti. Öğrenciler şaşkın, hocalarımız bir şekilde hazırlıksız yakalanmış olmanın getirdiği bir yandan sağlık endişesi bir yanından eğitimin kalitesini bozmadan ondan süreci devam ettirdik. Öğrencilerimizin yaklaşık üçte biri Eskişehir'de yaşıyor. Dolayısıyla önce onlara bu süreci anlatmak gerekti. O dönem aslında acil uzaktan eğitim dönemi hazırlıklı süreciydi” ifadelerini kullandı.
Aşı Umut Işığı Oldu
Yüz yüze yapılması gereken eğitimlerin olduğunu söyleyen Rektör Döğeroğlu, “İş başı eğitimin olmasını gerektiren programlar var. O nedenle aşı bizim için bir umut ışığı oldu. Yaz dönemini de benzer bir şeyle geçirirsek tünelin ucundaki ışığı görürsek, belli bir oranda yine uzaktan eğitimle çünkü bütün öğrencilere aynı anda getirebilmek belirli bir süre muhtemelen mümkün olamayacak ama bunu çok istiyoruz bunu öğrencilerimiz de çok istiyor hocalarımız da çok istiyor” dedi.
Tematik Üniversite
Göreve geldiği günden bu yana geçen süreci değerlendiren Prof. Dr. Döğeroğlu, “Kurumsal yapımız kimliğimiz ne olacak soruları herkesin aklında vardı. Hiç kuşkusuz bu da çok doğal bir durum ama bu durum çok hızlı aşıldı. Tabii idari personel sayısı ile ilgili bir miktar sorun sıkıntı yaşadık, ama o sorularımızı da çözmek konusunda belirli bir yol aldık. Yol haritamızı 15 yıllık kurumsal gelişim planımızı hazırladık geçen süre içerisinde” diye konuştu. Döğeroğlu, “Şu anda küçüldük öğrenci sayısı, hoca sayısı ve çalışan sayısı itibariyle biraz daha çevikliğimiz arttı; butik bir üniversite gibi görüyoruz tematik bir üniversite olduk” dedi.
Özel Bir Şehir
“Bu şehir çok özel bir şehir; yan sanayisi ile üniversiteleri ile birtakım kamu kurum kuruluşları ile o yüzden en iyisine layık” diyen Döğeroğlu şunları söyledi: “Geçmişte çok büyük başarılara imza atmış bir şehir o nedenle bir potansiyeli var. İş birliği ile dayanışma ile çok iyi yerlere taşıyabileceğimizi düşünüyorum. Baktığınız zaman kent insanlara bir şey kazandırıyor, insanlar da kendi bir şeyler katıyor. Tabii ki konumu itibariyle de çok avantajlı bir noktada ve bütün bu avantajları Aslında fırsata dönüştürerek mümkün olduğu kadar buradan kentte fayda sağlayacak yönleri ortaya çıkartabilmek gerekiyor. Yani geleceği parlak.”
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi