Gelecek için ağaç dikin

Videoyu Aç Gelecek için  ağaç dikin
A
a

Odunpazarı Belediyesi Adalar Gençlik Merkezi, Sultandere Demokrasi Ormanı’nda Bir Fidan Bin Yaşam fidan dikim etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gelecek için yapılan en büyük yatırımın ağaç dikmek olduğuna dikkat çekti.

Odunpazarı Belediyesi Adalar Gençlik Merkezi, Osmangazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri ve Osmangazi Üniversitesi Gençlik Atölyesi Topluluğu ile birlikte Bir Fidan Bin Yaşam fidan dikim etkinliği düzenledi. Sultandere Demokrasi Ormanı’nda gerçekleşen etkinlikte yaklaşık 300 üniversite öğrencisi yer aldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı fidan dikme etkinliğinde Sultandere Demokrasi Ormanına bin fidan dikildi.
MASKE HEDİYE ETTİLER
Ahbap Eskişehir, ESOGÜ’den Engineering Society Of Eskişehir, Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Kulübü, Doğa Fotoğrafçılığı Kulübü, İnşaat Kulübü, İşletme ve Ekonomi Kulübü, Kafkas Kültür Topluluğu, Mühendislik Projeleri Geliştirme Kulübü, IEEE Öğrenci Topluluğu, Dağcılık Kulübü’nün katıldığı etkinlikte ayrıca 2-8 Kasım Lösemi Haftasına dikkat çekildi. “Maskemi takarım farkındalık yaratırım” diyerek lösemiye dikkat çeken öğrenciler, Başkan Kazım Kurt'a da maske hediye etti.
SEFERBERLİK VAR
Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Öğrencilere hem fidan diktikleri hem de lösemiye dikkat çekmek için gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti. Gelecek için yapılacak en önemli yatırımın ağaç dikmek olduğunu kaydeden Başkan Kurt, “Ağacı sevmek, korumak, gölgesinde dinlenmek çok güzel ama o gölgeyi yarabilmek için çok uzun yıllar geçmesi gerektiğini de hepimizin bilmesi gerekiyor. Türkiye’de ciddi anlamda bir seferberlik var. Ağaç, yeşillendirme ve çevre konusunda duyarlılık artıyor. O nedenle de bu gelişmeyi takdirle karşılıyorum” dedi.
490 BİN MERTE KARE
Odunpazarı Belediyesi’nin 2014 yılından bugüne kadar 490 bin metrekare alanı ağaçlandırdığının altını çizen Başkan Kurt, bu ağaçlandırmalar içinde Barış, Özgürlük, Adalet, Kardeşlik, Demokrasi, Şehitler ve Hüseyin Mor Hatıra Ormanı’nın da yer aldığını vurguladı. Bu ormanların büyük çaplı yerleşimler içinde yer aldığını ifade eden Başkan Kurt, konuşmasına şöyle devam etti: “10 yıl sonra şehrin ortasında, konutların ve iş yerlerinin arasında bu ormanları gölgesinde olacağız. Şu anda hazırlanan bu alan 85 bin m2’lik bir alan.  Bu alanın bir kısmına 1000 ağaç dikeceğiz. Geleceğe bu noktada büyük bir atılım yapacağız. Ellerinize, düşüncelerinize sağlık.”
FİDAN DİKTİ
Konuşmasının ardından kazmayı-küreği eline alan Başkan Kurt, gençlerle birlikte fidan dikti. Dikilen fidanlara can suyunu da veren Başkan Kurt ve gençlere Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli de destek verdi. Başkan Kurt ve gençler, bin fidanı diktikten sonra günün anısına fotoğraf çektirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi