Gelişmekten korkmayın

Videoyu Aç Gelişmekten  korkmayın
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin (ESTÜ) düzenlediği ‘Kariyer Günleri 2019’ etkinliğinde konuşan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Üniversite bitirmek iyi insan olmak demektir. İyi insan ise her zaman iş bulur, aş bulur. Ama sosyal ve girişimci bir ruha sahip olmak çok daha önemli” dedi.

ESTÜ’nün yeni mezun olacak genç mühendis adayları ile bir araya gelen ve onlarla tecrübelerini paylaşan Kesikbaş, “Mutlaka ama mutlaka hangi ana bilim dalındaysanız onun temel kurallarını bilmeniz gerek. İşin teorisini ya da fiziğin kullarını bilmiyorsanız hiç mühendis olmayın. Başka işlerde başarılı olabilirsiniz. Yani eğitimini aldığınız alanda kendinizi iyi yetiştirin” diye konuştu.   
RÜYA ÜLKESİ
Şartlar ne olursa olsun başarılı olmanın temelinde dengeli bir hayat sürülmesi gerektiğinin üzerinde duran Kesikbaş, “Ülkeden kaçıp gitme gibi düşünceleri kafanızdan çıkarın. Unutmayın çok çalışmak gerekiyor. Kaçıp gitmekle de olmuyor. Zaten gidenlerin büyük kısmı bir süre sonra dönüyor. İyi insan olup girişimci ruhumuzu, enerjimizi kaybetmememiz gerekiyor. Yine unutmayın, Türkiye bir rüya ülkesi, diğer birçok ülkeye göre hayallerinizi gerçekleştirecekler bizim ülkemizde daha fazla. Herkesin yolu fazlasıyla açık. Tüm mesele yinelersek kendimizi yetiştirmek ve iyi insan olmakla alakalı” dedi. 
KAPIMIZI ÇALIN
Yaptığı konuşmada birçok sanayicinin öğrencilerin yanında yer aldığını ve bunun farkında olunması gerektiğini belirten Kesikbaş, genç öğrencilere seslenerek “Sizleri çalışmaya ya da staj yapmaya bekliyoruz” çağrısına bulundu. Gelecekte mühendislerden beklenenin çok daha fazla olacağını ve girişimci mühendisliğin önemine vurgu yapan Kesikbaş, “Buradaki mühendis adayı arkadaşlarımızın girişimciliği kafalarının bir yerine çok iyi yazması lazım. Bu işlerde bir maaş alırsınız standart bir insan olursunuz. Ya da kendi işininiz kurmak hayallerinizi gerçekleştirip milyon dolarlarınız olur. Arasında büyük fark var ve Türkiye’nin milyon dolar sahibi insanlara ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.
İŞ BİRLİĞİ ARTACAK
Konuşmasının sonunda Eskişehir Teknik Üniversitesi ve ESO iş birliğinin artacağının bilgisini veren Celalettin Kesikbaş, “Bundan sonra güzel işler yapacağız. Sizden bir tek isteğimiz var; sanayiden, üretimden ve gelişmekten korkmayın. Burada fırsatlar var” yorumunu yaptı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi