GENÇ SOLİSTLER BÜYÜLEDİ

Videoyu Aç GENÇ SOLİSTLER BÜYÜLEDİ
A
a

Senfoni Orkestrası bu haftaki programında genç solistleri sahnede ağırladı. 10-15 yaşları arasındaki 12 solist, Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen konserde sanatseverleri büyüledi.

Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde, keman sanatçıları İlke Işı Tuncer, İdil Dündar, viyolonsel sanatçıları Nehir Nisa Alemdar, Sarp Sümbül, Zeynep Arslan, korno sanatçıları Kağan Berişa, Yağmur Sena Üner, Ekin Tuna Tatar, piyano sanatçıları Defne Erdem, Arya Su Gülenç, Yahya Azimoğlu ve silofon sanatçısı Efe Yaşar sahne aldı. Mozart, Vivaldi, Haydn gibi sanatçıların eserlerini seslendiren genç solistler seyircilerden tam not aldı. 2004-2009 doğumlu olan solistler Senfoni Orkestrası ile aynı sahnede başarılı performanslar sergiledi.
GURUR DUYUYORUM
Konser açılışında konuşan Ender Sakpınar, “Pırıl pırıl çocukların sanat aşkı her şeye değer. Ailelerinin onların yanında olmaları ve zorlukları birlikte göğüslemeleri, sürekli desteklemeleri, şehirlerinden kalkıp gelmeleri orkestrayla sadece bir kısa bölüm çalabilmek için. Bunun anlamı çok büyük. Yolun başındalar henüz ama onları nasıl bir geleceğin beklediğini görmeleri için bu sahne bir fırsat. Eskişehir’in sanata bakışı çocuklara bu imkanları sağlıyor. Tek amacımız çocuklarımıza aydınlık yarınlar sunmak. Bunun bir parçası olmaktan ben de gurur duyuyorum” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi